Wpis z mikrobloga

@kapusta5 Bardzo fajny długi post opisujący przebieg awarii, dzięki!

Serial mam jeszcze przed sobą ale bardzo chcę go zobaczyć - szczególnie, że właśnie siadam do ponownego ogrania Stalkera: Shadow of Chernobyl. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jednej rzeczy się natomiast obawiam - powiedz mi, czy przyczyny awarii, tak techniczne jak wynikające z zarządzania, zostały tam jasno przedstawione? Boję się po prostu tego, że po sukcesie tego serialu jeszcze wzrośnie
@Wap30 momentami to odwzorowanie faktów wyszło im średnio. W drugim odcinku duży nacisk położyli na trzech pracowników którzy musieli zejść w pełnej ciemności otworzyć zawory upustowe wody pod redaktorem. Przedstawiono to jako zgodę na śmierć która nadeszła. W rzeczywistości nikt z nich nie zmarł od promieniowania, jeden z nich jescze niedawno udzielał wywiadu a zadanie określili jako bardzo proste nie wspominając nic i szukaniu zaworów po ciemku i innych takich ¯_(ツ)_/¯
@Wernher_von_Braun: Ciężko stwierdzić, bo jest mnóstwo dezinformacji w tym względzie, wiele źródeł potwierdza że wszyscy trzej zmarli w kilka tygodni (a Baranow żył najdłużej). stosunkowo niedawno się pojawiły jakieś motywy że jeden przeżył (i udzielił tego wywiadu w 2015, potem jeszcze był motyw że jednak to był wywiad zaraz po wyjściu z budynku), ale szanse na to z medycznego punktu widzenia są podejrzewam zerowe. Twórcy musieli przyjąć jakąś wersję i zgaduję