Wpis z mikrobloga

@oskar-wojciech: a 3 rano to nie jest powszechny skrót myślowy, coś jak pali się światło? No jest.

Generalnie trochę na szura wyszedłes jak gość z koszulka w swastyke udając że przecież zgodnie z nomenklatura to indyjski symbol szczęścia.

Niby tak, ale... już sam wiesz co...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DzonySiara mnie bawi. Nie czepiaj się mnie, że jest w gorących, to nie moja wina, że masz inne poczucie humoru. Inne moje obrazki nie zostały tam wyplusowane, czyli wtedy znaczenia nie miało, że jestem różowa ()
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: Czyli północ to według Ciebie 23:00-00:59?
Nie gadamy o astronomii typie. Biorąc pod uwagę astronomię, to pory dnia będą zależne od szerokości geograficznej, od pory roku.

Jeśli ktoś powie Ci, że załatwi coś przed południem, to oczekujesz, że o 11:00 będzie to już zrobione? Południe jest precyzyjnym określeniem, wyznaczającym jedną konkretną porę dnia. Tak jak północ lub "godzina 18:43"
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: @Pantokrator: nie rozumiecie idei określeń typu "rano, w nocy, wieczorem" itp. One funkcjonują w zasadzie GŁOWNIE po to, żeby odróżnić godziny w systemie 12-godzinnym. To znaczy po to, żeby upewnić się, że ktoś mówi o 3 a nie o 15, albo 2 a nie 14.

Wiec co za tym idzie chodzi o kontrast, nie ma prawie żadnej funkcjonalnej różnicy między 3 rano a 3 w nocy, bo
  • Odpowiedz