Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@cojaturobietezzajety zaufaj mi, że to zwykłe niedopatrzenie i omyłka pisarska. W podstawówce z dyktand miałam same 6, nawet brałam udział w konkursach. Twoje urodzenie nie jest błędem, bo stoisz na straży poprawnej polszczyzny. Pozdrawiam cumpla ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: ale przecież właśnie chodzi o to samo, co w "nad ranem było gorąco" - czyli o wskazanie okresu przypadającego przed właściwym porankiem, będącego w jego bliskości.
W świecie stref czasowych, podróży, czasu zimowego i letniego godzina "4 nad ranem" ma bardzo dużo sensu, bo sugeruje nam od razu bliskość wschodu słońca.
Zresztą, skoro gorąc wypada o tej porze, to "nad ranem jest gorąco", jeżeli wypada wtedy godzina 4, to
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: O tym, że jestem zwolennikiem zegara 24 godzinnego wspominałem na początku wiadomości. A w Polsce czasem się dodaje: "wieczorem", "po południu" czy inne takie określenia i już wiadomo o co chodzi, niezależnie czy jest to poprawne, chociaż preferowałbym używanie godzin do których nie trzeba nic dodawać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@oskar-wojciech napisałam, że nie ja robiłam mem. I że każdy logicznie myślący człowiek zrozumie, o jaką godzinę chodzi. A także, że 12godzinny zegarek ma swoją etymologię w języku łacińskim, gdzie mamy tylko "przed południem" i "po południu", więc nie wiem czemu usilnie się starasz do mnie przyczepić. Ty podałeś coś, co znalazłam na zapytaj.onet.pl i kafeterii, więc nie wiem jak możesz się mnie tak czepiać, że Ci nie podaję źródeł, skoro
  • Odpowiedz