Wpis z mikrobloga

@Willy666: Jakby ktoś się chciał pobawić danymi to zrobiłem csvkę: https://pastebin.com/YqWQF8Ep

Wychodzi na to, że średni roczny zarobek brutto z tych danych to ~63041.33 (mediana ~64508.79).
Można się jeszcze bardziej rozdrobnić i wychodzi na to, że stażyści dostawali średnio ~16668.01 (mediana 13648.30), kontraktowi ~46565.02 (mediana ~51092.51), mianowani ~59009.83 (mediana ~60007.69), dyplomowani ~79825.43 (mediana 81624.47).
Pobierz kolnay1 - @Willy666: Jakby ktoś się chciał pobawić danymi to zrobiłem csvkę: https://...
źródło: comment_7NYDVIPDMAJ1krF9MnFOqjMWRi0uLXYm.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolnay1: dzięki, cumplu, właśnie miałem po robocie do tego usiąść :) Mała uwaga: średnie stażystów są bardzo mocno zaniżone przez to, że na 7 takich nauczycieli chyba tylko jeden pracował na cały etat i przez cały rok.
@Willy666: Właśnie zastanawiałem się nad głębszą analizą, ale nie rozumiem pewnych niuansów, a aż tak mi się nie chce. Dlatego wysłałem csv do zabawy.

że na 7 takich nauczycieli chyba tylko jeden pracował na cały etat i przez cały rok.

To gdzieś widać w tych danych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolnay1: nie tyle o wymiarze etatu (7 na 8 miało pełny), co o stażu pracy. Pewnie w regulaminie ZFŚS jest że trzeba przepracować cały rok żeby dostać gruszę. Musiałbym się podpytać jakiegoś nauczyciela z tej szkoły.
@Willy666: No widzisz, czyli jednak nie chodzi o etat. Dlatego ja się wstrzymuję od dalszej analizy, bo nie wiem co niektóre rzeczy właściwie oznaczają. Na samych przypuszczeniach można trochę popłynąć i nie będzie to zbyt rzetelne.

Nie rozumiem też czemu całkowite wynagrodzenie roczne różni się między nauczycielami tego samego szczebla z takim samym wymiarem godzinowym, ani czemu istnieje nauczyciel dyplomowany, który zarabia mniej od nauczyciela mianowanego na tym samym wymiarze godzinowym.
ILE ZAROBIŁ (BRUTTO, ROCZNIE)


@Willy666: ale was posrało z podawaniem zarobków brutto, jak się ktoś Ciebie pyta ile zarabiasz to też mówisz brutto? - Nawet nie wiesz ile to jest od Twojej pensji
Wielu moze sobie pomyśleć, że to sporo, ale weźcie pod uwagę, że średnia wieku nauczyciela jest bardzo wysoka i wielu przypadkach (tutaj 12) zarobki roczne są zawyżane przez nagrody jubileuszowe (często około 7k brutto). Nowych nauczycieli jest duuuzo mniej. Za 10lat będzie spory problem jak duża część nauczycieli przejdzie na emeryturę. Przyjadą Ukraińcy?