Wpis z mikrobloga

Niemcy przekażą Ukrainie pomoc techniczną i finansową w wysokości 82 miliony euro na wspomożenie reform.

Wrzucam, bo w Polsce wielu myśli, że tylko my pomagamy Ukrainie i bez nas ona upadnie.
82 miliony to ponad połowa polskiej pomocy tyle, że z... 10 lat 2005-2015. A ponieważ większość znanej mi większa pomocy miała miejsce w tym okresie to nie wiem czy wiele doszło od tego czasu.

Niemieckich kredytów i wsparcia dla Ukrainy to ja widzę wiecej gdy wpisze to po ukrainsku w Google.
Tylko od 2015 -
529 mln od Deutsche Bank w 2019 klik,
500 mln odbudowe Donbasu w 2015 klik,
300 mln na energetyke i kolej
200 bankowość klik
100 mln na mały i średni biznes 2017 klik.
A jeszcze było jakieś wsparcie od niemieckich kolei.
Jedyna szansa, że te umowy nie były zrealizowane tak jak niektóre polskie (bodaj 300 mln za Komorowskiego).
Dla porównania Polska 100 mln kredyt na drogi w 2015 (z warunkiem, że 60% wartosci wraca do polskich firm), a reszta to raczej drobnica.
Umowy Swap na 4 miliardy to nie licze, bo to bardziej wymiana niż pożyczka. Zreszta brak info czy w ogóle to realizowano.

Zawsze mnie śmieszy gdy w Polsce egocentrycy sie denerwują, że Ukraincy nam nie oddaja swoich przedsiebiorstw za 1 złotówkę, albo nie prowadza takiej polityki jak chcemy, bo ''tylko my pomagamy''.
Zejdźcie ludzie na ziemię.

#neuropa #4konserwy
#ukraina
szurszur - Niemcy przekażą Ukrainie pomoc techniczną i finansową w wysokości 82 milio...

źródło: comment_lW9PD6hEU7HITIsXRadTDtkFfS2iFfge.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: Pradopodobnie masz rację, ciekaw jestem ile z tych np. 300 mln na energetyke i kolej wróci do Niemiec. Najlepszą pomocą dla danego kraju jest kupowanie produktów w nim wytworzonych a z tego co wiem to Polska jest dla Ukrainy największym importerem.
  • Odpowiedz
@Kohrd: Tak w UE najwiekszym, ale to też nie jest takie jednoznaczne zawsze. Np. pod przykrywka kupujemy drewno (bo oficjalnie jest zakaz), które przetwarzane jest potem w PL na meble. Czy to pomoc dla Ukrainy? Moim zdanie wrecz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@dom_perignon: Prawdopodobnie nie doszedł do skutku. Brak info i sugestie o jego ''śmierci'' od dziennikarzy od spraw wschodnich na twitterze.
Gdyby był udzielony to byłyby jakieś szczegóły jak w przypadku tego na drogi.
  • Odpowiedz