Wpis z mikrobloga

Mirki, robię rozeznanie w celu montażu klimy. Jedna firma poleciła mi urządzenie Sinclair - Vision 3.5kw, razem z montażem 2600.
Posiada ktoś takie urządzenie?
LG o podobnej mocy około 200zl więcej z tym, że bardziej polecają tego Sinclaira.

#klimatyzacja #remontujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Hans_Olo Pytam o urządzenie. Pokój około 6x4 , ale bardziej interesuje mnie jaka wybrać firmę. @h4d94f038 Dokładnie.

@niegwynebleid Słyszałem od jednego instalatora, że nie poleca LG bo niby jest kłopotliwy serwis, być może te nowe ich klimy mają jakieś wady.
  • Odpowiedz
@tomala92: no to imo nie jest Ci potrzebne aż tyle mocy na jeden taki pokój. Klimatyzacja to nie jest żadna uber technologia. Zepsuć się może każda, każda też może działać latami bez problemu. IMO nie warto dopłacać do żadnej z marek, jeśli są to mocno odczuwalne kwoty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hans_Olo

Różnica w cenie urządzenie to jakieś 200zl, a wydaje mi się, że mocniejsze urządzenie będzie miało lżej żeby schłodzić pokój w upały, a dodatkowo zimne powietrze będzie czuć na korytarzu.
  • Odpowiedz
@tomala92: będzie miało lżej, ale to skróci jego żywotność z powodu częstszych wyłączeń i rozruchów. Ja na pokój 22mm mam gree 2kw, popołudniem mam słońce prosto w okno, ostatnie piętro w wielkiej płycie, w pokoju tv plazmowy i ps4 dogrzewają i daje sobie radę.
  • Odpowiedz
@tomala92: 3.5kW to za dużo do takiego pomieszczenia, 2.5kW spokojnie sobie poradzi. Dla porównania - ostatnio liczyłem zapotrzebowanie na ciepło do nowo projektowanego domu ok. 130m2 z dobrą izolacją (a nie ma znaczenia czy chcesz ogrzewać czy chłodzić - zapotrzebowanie to samo, tylko kierunek przenikania ciepła inny, więc przykład adekwatny). Przy -20 oC na zewnątrz do utrzymania 22 oC wewnątrz potrzeba 5.3kW. Także ten tego ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
LG się odradza po dość nieciekawej zagrywce tego koncernu, która bezpośrednio uderzyła w instalatorów. Są to nadal konkretne urządzenia. Jeśli myślisz o Sinclerze, to polecam zastanowić się nad Gree, ewentualnie Haierem.
  • Odpowiedz