Wpis z mikrobloga

@SmaletzWyborny: W macbooku mam 0 BLB. W większych monitorach jest to normą. Od tak małej matrycy można by oczekiwać czegoś lepszego, z drugiej strony to z czasem powinno zmaleć. BLB to nic innego jak presja ramek na ekran, a ona z czasem maleje. Pytanie czy aż tak bardzo Ci to przeszkadza.
  • Odpowiedz
@istp: też mnie irytuje, nagle w każdym serialu zacząłem na to zwracać uwagę. Całe szczęście Dell ma dobry serwis gwarancyjny, muszę tylko przemyśleć, czy laptopa zwrócić czy reklamować.

@Smule: mam wrażenie, że to właśnie brak presji na ramkę, bo gdy lekko docisnę ramkę do ekranu, to problem zanika. W MacBookach pewnie tego nie ma z racji szkła - czytając o BLB wychodzi na to, że podświetlenie wychodzi "spod
  • Odpowiedz
@istp: to prawda, z MBP zrezygnowałem z racji problemów z klawiaturą motylkową i rzekomo problemami właśnie z ekranem. Z tym, że o tym modelu Della praktycznie nie było żadnych informacji poza przekonaniem do samej marki. Do tej pory miałem do czynienia jedynie z MBA i tutaj wszystko było w porządku, nic się z nim nie działo. Znajomy ma jeszcze starszego MBA i nowszego Win i stwierdził, że stary MBA i
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: w pracy mam do czynienia z różnymi MacBookami. Uwielbiam ekrany w nowych MBP ale klawiatura to porażka. Wydaje mi się, że najbardziej solidne są starsze typy zrobione przed erą motylków. Co do sprawności laptopów z Windowsami to sprawa dyskusyjna, Mam Win 7 na Thinpadzie X230 i zero problemów z prędkością, teraz się męczę z Windowsem 10 (ten system ma problemy do WiFi się połączyć) na nieco nowszym sprzęcie (T440p)
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: delle xps ze szklaną matrycą też mają problemy z BLB, po prostu w macach są lepsze ekrany ¯\_(ツ)_/¯
macbooki z 2018 już nie mają problemu z taśmą matrycy

jeśli go nie chcesz to oczywiście że zwrot. procedura będzie o wiele szybsza, poza tym serwis della może uznać takie BLB z normę i wtedy nici z reklamacji
  • Odpowiedz
@SmaletzWyborny: reklamuj, przez serwis della, tylko pod żadnym pozorem nie mów, że jest nierówno poświetlony, tylko, że w ogóle nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdy będzie nierówno podświetlony będą chcieli zdjęcia i będą problemy, a gdy "nie działa" fotek robić nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz