Wpis z mikrobloga

Mirki, nadszedł ten czas w życiu gdzie chciałbym zrobić prawo jazdy C+E.
Posiadam kategorie tylko A1,A,B
Zawodowo nie będę jeździł na pewno, raczej przyda mi się przy okazji jakiś prezentacji itp.
Jaki jest koszt teraz wyrobienia takiego PJ i jak to wygląda po kolei.
Pracodawca zapłaci mi za całość, więc koszty nie interere mnie ;D
A i czy polecacie jakąś szkołę W #lodz

#spedycja #bekaztransa #transport #logistyka #prawojazdy
  • 15
  • Odpowiedz
@VediViniVici: W końcu nie skończyłem wyrabiania C, ale się wypowiem, może pomogę :-) Proces wygląda mniej-więcej jak dla B, czyli po kolei:
* Idziesz do lekarza orzecznika (zwykle tego samego co na A/B) - 200 PLN za badanie
* Idziesz na badanie psychologiczne - 150-200 PLN za badanie
* Robisz sobie zdjęcia jak do dowodu osobistego
* Z papierami od lekarza i psychologa oraz zdjęciami idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz
  • Odpowiedz
@VediViniVici: zapraszam na prezentację, obowiązkowe prawo jazdy kat c, c+e, kw i adr inaczej nie będzie mógł pan patrzeć na prezentacje. Jakoś mam dziwne przeczucie, że na tym portalu jest dużo ludzi szukających atencji podając się za kogoś kim nie są.
  • Odpowiedz
@Ezdrive: eh, np teraz przy wejściu nowego modelu Actrosa, MB truck chcąc zaprezentować kamery zamiast lusterek zaprasza na tory, by pokazać działanie kamer w praktyce.

Podobnie Volvo i Iveco prezentuje działanie swoich ciężarówek gazowym, także na torach w PL.

Jakoś mam dziwne przeczucie, że na tym portalu jest dużo ludzi szukających czegoś, by się tylko #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@VediViniVici za 8k zrobisz wszystko. Nie wiadomo kiedy może się przydać, mi obecnie posiadanie prawka CE zapewnia komfort, ponieważ wiem, że nawet jak zwolnia mnie albo sam odejdę z pracy, to bez problemu znajduje pracę gdzie zarobie dwie średnie krajowe.

Ja zdawałem w Skierniewicach, mniejsze miasto może tam byłoby Ci łatwiej zdawać. Szkoła jest na przeciwko WORDU.
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie będziesz też potrzebował słynnych licencji i kursów na transport "zawodowy". Tutaj już nie wiem co i jak (ja miałem zajawkę żeby zrobić kurs hobbystycznie), ale kosztuje to chyba tyle co "gołe" uprawnienia C+CE.

licz 8-10k.

@wezsepigulke, @mlotkowy: No nie. Skoro OP nie będzie jeździł zawodowo, to nie potrzebuje kwalifikacji zawodowej.
@VediViniVici: Za samo prawko z egzaminami to myślę, że 5000-6000 zł by wyszło, dokładnie ci nie powiem, bo
  • Odpowiedz
@Yaq_bek: @Pangia: @mlotkowy: dzięki za odpowiedzi. Teraz wiem jak to mniej więcej wychodzi.
Raczej w pracy opłacą mi całość, więc kwalifikacje wstępną przyśpieszoną też zrobię.

Co do pomysłu w Skierniewicach, to szkoda mi czasu na dojazd tam podczas jazd.
  • Odpowiedz
@VediViniVici nie wiem jak ze zdawalnoscia w Łodzi, ale jak zdawałem to kursanci twierdzili, że najprościej zdać było w Płocku. Przegadaj ten temat podczas pierwszej jazdy z instruktorem.
  • Odpowiedz