Wpis z mikrobloga

Fikcyjne, greckie ,,high-density polykatoikia'' stworzone przez ekipe VFX na potrzeby klipu dla Forest Swords

Zawsze napawaly mnie groza tego rodzaju konstrukty architektoniczne, balansujace na pograniczu fikcji i rzeczywistosci, paralelna betonowa segemntacja przytlaczajaca swoja nieograniczonoscia formy jesli polaczyc to ze swiadomoscia o jej przeznczeniu zwiazanym z potrzeba skondensowania populacji jako odpowiedzi wobec zjawiska przeludnienia. Taka wizja spoleczenstwa przyszlosci, ktora w istocie juz sie uskutecznia. Niepokoj i dyskomfort jaki udziela sie odbiorcy jest tutaj reakcja albo rodzajem wewnetrznej konstatacji polegajacej na sprzeciwie wobec tego rodzaju paternalizmu zmierzajacego do ograniczenia swobody jednostki i alienacji spoleczenstwa poprzez tworzenie tego rodzaju budynkow ociekajacych klaustrofobiczna estetyka, gdzie zanik wiezi ludzkich wzrasta wraz z kolejnym pietrem. Utopijne wyobrazenie o swiecie doskonalnym, poprzez pozorna konsolidacje spoleczenstwa, odnoszacy przeciwny do zamierzonego efekt.
#sztuka #ciekawostki #muzyka #sciencefiction #gownowpis #architektura
teflonzpatelnimismakuje - Fikcyjne, greckie ,,high-density polykatoikia'' stworzone p...

źródło: comment_bscXk4SxbspYtTF6FmvseXcyL23bCpUr.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teflon_z_patelni_mi_smakuje : Ja przez tę ponurą szarość, przez pustkę, brak ludzi, jakiegoś ruchu i onzak życia,widzę w tym również obraz dystopii, świata po katastrofie, którego nikt już nie ożywi, człowiek rozgościł się w świecie zbyt zachłannie, zostawiająć roślinkom i innym zwierzaczkom coraz mniej miejsca. Budzi niepokój, to prawda, ale jednocześnie jest w tym jakieś piękno, jakiś ład, lubię taką estetykę - zimno, oszczędność w środkach, prawie turpizm, socrealistyczny charakter przeogromnych, potężnych
M.....a - @teflonzpatelnimismakuje : Ja przez tę ponurą szarość, przez pustkę, brak l...
  • Odpowiedz
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Moim zdaniem dopiero gdy się z kimś dzielimy czymś, bardziej się nad tym zastanawiamy, bardziej analizujemy poznając spojrzenie drugiego człowieka. Widziałam klip kilka razy, estetycznie zadowalał, to wszystko, ale dzięki tobie mogłam na to spojrzeć nieco szerzej. Dzięki.

  • Odpowiedz
@MK-Ultra: w opisie zapomnialem napisac, ze podoba mi sie taka konwencja pomimo tej ponurej fasady, ale Twoj komentarz okazal sie w pelni komplementarny. Nie potrafie sobie wyobrazic takiego zycia w takiej betonowej dzungli, ktorej anturaz niejako moderuje naszym nastrojem, opatrujac go ujemnym biegunem, kojarzy mi sie to z depresja, deficytem na poziomie przelamywania oporow w kontaktach interpersonalnych. Sam mieszkam w niskim bloku i nie wiem kogo mam za sciana a
  • Odpowiedz
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: @MK-Ultra: Czy tylko ja w tej ciasnej przestrzeni czuję się komfortowo? Cudowna szarość, brak żywego ducha. To idealne miasto, cudowna utopia po katastrofie, którą z czasem odbuduje przyroda. Betonowa bryła nie budzi we mnie niepokoju, surowy ład i pewien sposób uporządkowania przestrzeni koi moje zmysły. Z ogromna przyjemnością zasiadłabym na balkonie z kubkiem kapucziny w ręku i kontemplowała boską ciszę. Choć samotna, czuję się tu wyjątkowo dobrze.
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku: @MK-Ultra bardziej niz ja przejawiala ochote bytnosci w tym cyberpunkowym bloku, moglybyscie posiedziec razem na balkonach ulokowanych naprzeciwko siebie oddzielonych ta nihilistyczna niczym nie dajaca sie wypelnic proznia. Ja moglbym wpasc na balkonowego grilla :x. Czlowiek zaczyna cierpiec dopiero w skutek poznania co to samotnosc, a nie ma nic gorszego jak samotnosc w samym centrum spolecznej arterii. Bo samotnosc na #!$%@? mozna jeszcze zrozumiec.
  • Odpowiedz
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: > Nie potrafie sobie wyobrazic takiego zycia w takiej betonowej dzungli, ktorej anturaz niejako moderuje naszym nastrojem, opatrujac go ujemnym biegunem, kojarzy mi sie to z depresja, deficytem na poziomie przelamywania oporow w kontaktach interpersonalnych.

Twoje powyższe wrażenia dotyczące klipu podzielam. Co prawda posiedziałabym na balkonie z chęcią, ale dłuższa bytność i eksploracja tego miejsca mogłyby skutkować szaleństwem. Tak jak piszesz "samotnosc na #!$%@? mozna jeszcze zrozumiec", jest zrozumiała,
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku: Nie zrobię, gdyż temat był już wałkowany wielokrotnie, użyj google, zamykam.

Tutaj dobry wpis ze zdjęciami i filmami od @myrmekochoria
https://www.wykop.pl/wpis/40472655/rysunek-przedstawiajacy-kowloon-walled-city-gestos/

Było jeszcze kilka gorzej ilustrowanych wpisów, jakieś przeklejki z wikipedii, znalezisko z filmem, ale nie mogę go w tej chwili obejrzeć, więc nie wiem, czy coś wnosi. Wieczorem przewertuję temat, jeśli jest coś do dodania, czego nie ma na angielskiej wiki, to
  • Odpowiedz
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Dla mnie godnym zauważenia jest fakt, że zdecydowana większość osób ma identyczne agregaty od klimatyzacji. Świadczy to o powszechnym umiłowaniu mieszkańców tej biednej, slumsowej dzielnicy do konkretnego producenta (możemy się domyślać, że jakiegoś lokalnego producenta).
  • Odpowiedz