Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 271
13 #codzinnamaryjaztecza
Przypominam że jutro niedziela popierdzielona z #zakazhandlu który wynika m.in. przez lobby kościelne, które uważa, że za pracę w niedzielę pójdziesz się smażyć w piekle. Państwo "świeckie" w pełnej okazałości, w którym za wizerunek tej oto Maryi z tęczą z rana wbija ci 6 policjantów jak do terrorysty proszę państwa

#bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa
Reepo - 13 #codzinnamaryjaztecza
Przypominam że jutro niedziela popierdzielona z #zak...

źródło: comment_LlX4XxcOLrirZSIleTXqOZ9T7dTV97fE.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@motaboy: nie to opinia z gatunku "kosciol jest jedyna instytucja ktora ma problem z praca w niedziele i caly ten BS tylko dlatego ze facet w ksiazce odpoczywal i kazal innym tez odpoczywac i mowic wierszyki w ten akurat konkretny dzien, a moze nie konkretnie ten dzien tylko jakos tak wyszlo ze akurat ten"
  • Odpowiedz
@motaboy: policja, straz, szpitale, male i wieksze sklepy, stacje benzynowe, kawiarnie, bary, restauracje, kina, teatry, galerie (rowniez handlowe), transport miejski, transport kolejowy, transport lotniczy i kazdy inny, taksowki i im podobne...
Wszyscy pracuja. Wolna niedziela oznacza tylko tyle ze kasjerzy w supermarketach nie pracuja a i to nie zawsze. Ludzie ktorzy pracuja w niedziele nie #!$%@? 7 dni w tygodniu, maja wolne pozniej. Nikt na tym nie cierpi. Wymien mi
  • Odpowiedz
@lucky_old_chump: to że inni mają gorzej nie oznacza, że należy równać w dół. Uważasz ze to niesprawiedliwe, wyjdź z kontrpropozycją która poprawi położenie wymienionych grup.
Generalnie ani mnie to ziębi, ani parzy jak będzie. Mnie się ograniczenia w handlu w niedziele podobają i mam nadzieje ze tak zostanie. I nie ma to nic wspólnego z kościołem. Trzeba być złośliwą mendą żeby to łączyć.
  • Odpowiedz
@Azaajaszz: Bo to uspokaja cały weekend i całe otoczenie, a tym samym nadaje tym dniom walor „leniwej niedzieli” i odpoczynku.
Nawet ruch na ulicach jest mniejszy.

Tyle ze powiedziałem - jak będzie dalej nie wiem i nie mam na to wpływu. Osobiście mam nadzieje ze te ograniczenia będą rozszerzane. Ot np. na stacje benzynowe. Nawiasem mówiąc sprzedaż papierosów i alkoholu na stacjach benzynowych to kuriozum z którym należałoby skończyć.
  • Odpowiedz
@motaboy czyli chcesz zakazać ludziom pracy w niedzielę (co swoją drogą się opłaca, większa stawka, dzień wolny do odebrania w tygodniu, czasami to połowa pracy studentów, którzy pracują tylko w weekend) bo chcesz "leniwe niedziele"? To musi byc żart
  • Odpowiedz
@Azaajaszz: nie oczekuje ze będziesz nawet próbował zobaczyć nieco swej niż czubek własnego nosa i dostrzec tutaj pozytywy.
Nie mam ochoty na to dyskusje, bo już mi to zalatuje neoliberalnymi farmazonami. A „pracujący studenci” to już w ogóle argument z dupy. Pracujący studenci generalnie są dla gospodarki szkodliwi i są ostatnia grupa która należy się przejmować podejmując takie decyzje. To ludzie którzy godzą się na najniższe stawki i pogarszają warunki
  • Odpowiedz
@motaboy jedyny pozytyw jaki wymieniłeś to "leniwe niedziele" xD. I jakim prawem stawiasz się ponad studentami czy ludźmi, którzy pracują za minimalną? Oni mają dokładnie takie same prawa jak ty. Dlaczego zabierasz im prawo do pracy? W imię czego? Komu może się podobać zakaz handlu?
  • Odpowiedz
jedyny pozytyw jaki wymieniłeś to "leniwe niedziele" xD.


Chłopcze, napisałem ci że generalnie ani mnie to ziębi, ani parzy jak będzie. Podkreśliłem że jestem zadowolony z tego co jest, ale jeśli się to zmieni, to też mam to w nosie.

I jakim prawem stawiasz się ponad studentami czy ludźmi, którzy pracują za minimalną? Oni mają dokładnie takie same prawa jak ty. Dlaczego zabierasz im prawo do pracy?


Nie
  • Odpowiedz