Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem gównoburzy związanej z classic, to nie jest gra dla nowych graczy ale dla starych którzy przestali grać w wowa przez uproszczenia właśnie.
Dzisiejsze gry mmorpg to tak naprawdę gry single z elementami multi i jakakolwiek interakcja z ludzmi nie jest w żaden sposób wymagana, wszystkim rządzi random i podążanie za cyferkami. Jak grałem w wowa ostatni raz z dwa lata temu to wbiłem sobie coś koło 80lvl i nie miałem potrzeby jakiegokolwiek kontaktu z ludzmi, a jak już taki kontakt próbowałem nawiązać to i tak każdy zlewał i leciał robić cyferki ¯\(ツ)_/¯
W starych MMO interakcja była kluczem, poczynając od antycznej Tibii przez Lineage 2 C4 gdzie potrafiłem spędzić godziny siedząc sobie w mieście i gadając z ludzmi przez Aiona w 2010-2011 roku gdzie ludzi z gildii pamiętam do dzisiaj przez godziny spędzone na TS.
I to jest kluczem dla którego gatunek mmorpg umiera, bo tak się dzieje i każdy to widzi. Grze da się wybaczyć wiele ale tylko jeśli nie jest ona martwa, dzisiejsze mmorpg to martwe gry w których graczy można zastąpić npc'kami i nikt nawet by się nie zorientował bo przez findery i tak po skończonym rajdzie/instancji/dungeonie nie będziemy mieć kontaktu z tymi ludzmi. Totalny zanik aspektów społecznych i zerowa tak naprawdę nagroda za granie ¯\
(ツ)_/¯
#mmorpg #wow #gry #rpg
  • 6
@Qiudo:

Skoro taki prosty, to opłacam ci abo na miesiąc, wbijasz 120, robisz BoD i Crucible na mythicu, do tego M+ na niech będzie na 16.

Oczywiście wszystko z pugiem.

Teraz jeden boss ma więcej mechanik niż wszystkie z classica razem wzięte, ale to aktualny WoW jest tym łatwym.
Dodaj jeszcze, że wszystko za ciebie robią addony, a ty tylko stoisz i klikasz 3 skille na krzyż ;)

Nie jestem przeciwnikiem
@frikuu: a ja w tej kwestii nie zgadzam się z prostej przyczyny.
Zrobienie z tej gry F2P by ją zabiło już na starcie, ponieważ grając w F2P nie masz żadnego parcia na grę. Jeśli za coś płacimy to jesteśmy bardziej skłonni do tego wrócić, tak działa ludzki mózg, i szczerze powiedziawszy wydaje mi się że gdyby wow parę lat temu przeszedł na F2P to w tej chwili by grało mniej ludzi
@Qiudo: W Lineage 2 zaczynałem od C3, ale najwięcej czasu spędziłem właśnie w C4 i Interlude. Nigdy nie zapomnę castle siege'ów, w których brało udział kilkuset ludzi. Przez cztery lata w Lineage'u 2 nie potrafiłem wciągnąć się w żadną grę singlową - właśnie przez kontakt z ludźmi. Próbowałem WoW-a, Aiona, Runes of Magic i Allods Online, ale jedynie w SW:TOR wciągnąłem się na dłużej. O ile TOR-a dobrze wspominam, to gra
Skoro taki prosty, to opłacam ci abo na miesiąc, wbijasz 120, robisz BoD i Crucible na mythicu, do tego M+ na niech będzie na 16.

Oczywiście wszystko z pugiem.


@Junpei1948: wydaje mi sie ze op nie ma na mysli ze gra jest zbyt latwa teraz, nikt nie zaprzeczy ze mythic rajdowanie wymaga spoko poswięcen

ogolnie to imo nie oplaca sie nawet rajdowac mythica po gear, robisz to tylko dla achievu, duzo