Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o takiej sytuacji?

W szpitalu wykryli mi nowotwór, 3 miesiące temu. Dwa guzy po 17mm i 18mm (wątroba), wykryte przez przypadek, bo złapał je tomograf płuc. Potem rezonans jamy brzusznej który pokazał mniej niż złapał tomograf płuc.

W każdym razie miałam mieć kontrolę i ponowne badania dopiero w sierpniu, a jednak dwa dni temu zadzwonili, że mam znowu przyjść pilnie do onkologa, bo raz jeszcze oglądali moje wyniki (dziwne, prawda?), byłam dziś i jutro jadę pilnie do szpitala, żeby mieć tomograf jamy brzusznej (wcześniej miałam rezonans, który przecież niby jest dokładniejszy)

Nie rozumiem, przecież lekarze w szpitalu nie wracają po 2 miesiącach do wyników (tyle czasu temu wyszłam że szpitala), przynajmniej ja tak myślałam? O co może chodzić? Warto mi się stresować? Miałam na spokojnie mieć kontrolę w sierpniu, ale stwierdzili że to za późno i teraz wszystko "na gwałt" :/

Przepraszam że z takim pytaniem tu, moze ktoś akurat będzie wiedział, a ja strasznie się tym stresuję i nie mogę spać...
#onkologia #lekarze #rakcontent #nowotwory #szpital #lekarz #pytanie
  • 23
  • Odpowiedz
  • 1
@mlody_czyzyk23 będzie dobrze wytną kawałek wątroby i #!$%@? niech się udławią tym
Chcieli cię nastraszyć tak działa to nasze #!$%@? NFZ. "Skoro rak łagodny to może na zawał #!$%@?, postraszmy jom" to jest właśnie rozumowanie #!$%@? państwa polskiego #!$%@? TO NFZ NADAJE SJE DO #!$%@? OPISU JAKO ZBRODNIA NA LUDZIACH GORSZA OD HITLERA
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: Może akurat zwolniło im się miejsce i sprawdzali kto najbardziej kwalifikuje się na szybsze badania, dlatego ponownie przejrzeli teczki osób oczekujących i może padło na ciebie. Tomograf jest lepszy do jednych rzeczy, a rezonans do innych i nie do końca jest tak, że rezonans jest dokładniejszy. Z ciekawości dlaczego miałaś ten tomograf płuc, jakieś dolegliwości?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@mlody_czyzyk23: nie przejmuj się na zapas. Tam jest straszny burdel. Widocznie po prostu akurat przeszło to przez ręce kogoś kto się tym zainteresował, ale to nie znaczy że nagle stwierdzili że jednak to jest coś poważniejszego, nawet jeśli zdecydowano temu narzucić wyższy priorytet. Ot, dużo zależy od interpretacji lekarza no i może inny lekarz stwierdził np że potrzebuje dodatkowych danych, albo że z jakiegoś powodu tak będzie jego zdaniem lepiej
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: No i pamiętaj, że nowotwór nie oznacza od razu raka. Guzów i rodzajów nowotworów jest od cholery, a tylko cześć jest złośliwa. Jeśli od razu nie pobierali wycinka i wyznaczyli tak odległy termin to znaczy, że raczej nic nie wskazuje na coś bardzo poważnego. Stawiałbym, że faktycznie zwolniło się miejsce, a postraszyli cię żebyś na 100% przyszła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlody_czyzyk23: na pewno, służba zdrowia jest jaka jest ;) spróbuj się przespać, na pewno bycie padniętym nie pomoże ani Tobie, ani lekarzowi. Pomyśl że po prostu będziesz to miała z głowy i już, prędzej czy później byś się musiała stawić. Na pewno na złe Ci to nie wyjdzie! Trzymaj się i głowa do góry! ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@mlody_czyzyk23 tylko kto pisze takie rzeczy na skierowaniu przy takim opisie CT nie tłumacząc pacjentowi o co chodzi. Przecież jak się wpisze zmiana hiperdensyjna w Google to się człowiek dowiaduje, że mu dwa miesiące życia zostało. To chyba po to, żeby poważniej wyglądało. ;-)
  • Odpowiedz
@kanapkaznutella: właśnie dzisiaj onkolog powiedział, że nie wiadomo czy to naczyniak i fajnie gdyby jednak właśnie to naczyniak był, ale mają podejrzenie, że nie jest

@Strahl: nooo właśnie, oni ciągle mnie tak nastawiają, jakby było mi nie wiadomo co, a z opisu tomografu płuc i rezonansu jamy brzusznej wygląda w miarę ok (z tego co googlowałam po opisie), za kilka dni tomograf brzucha, ciekawe czy coś pokaże innego
  • Odpowiedz