Wpis z mikrobloga

Chciałam obejrzeć, naprawdę miałam szczere chęci, ale jak usłyszałam #!$%@? pseudo księdza w około 12 minucie, że on nie chciał, że często odprawia Mszę Święte za osoby, które skrzywdził, te od czasu pobytu w szpitalu się nawrócił, to #!$%@? nie wytrzymałam.
#tylkoniemownikomu
  • 7
  • Odpowiedz
@kasia1701797 tak szczerze, to była jedyna 'pozytywna' postać tego dokumentu, jedyny, który wyraził żal i skruchę. Ja sama nie wytrzymałam do końca, obejrzałam jakieś 3/4, bo już za bardzo na mózg mi to wjechało, jak jeden z księży mówił, że 'bez wytrysku to nie grzech'
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kasia1701797: Patrzysz na takiego człowieka przez pryzmat osoby bez zaburzeń. Gość jest skrzywiony, sam przyznał że się nawrócił i dotarło do niego, że to co robił było złe. Dla niego ofiarowanie mszy świętej w czyjejś intencji ma olbrzymią wartość. Pewnie, że powinien odpowiedzieć karnie za swoje przestępstwa, ale teraz to już za późno. Jest starszym gościem który ledwo się rusza, ledwo kojarzy fakty. Mnie w tamtej historii bardziej zdziwiło to, że
  • Odpowiedz
Gość jest skrzywiony, sam przyznał że się nawrócił i dotarło do niego, że to co robił było złe


@zagu: gdyby faktycznie tak było to sam by się zgłosił na policję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chixi: Masz rację, to mi umknęło- teraz przejrzałem jeszcze raz. Powiedział w skrócie, że gdyby przyszła wcześniej to chciał by jej to w miarę swoich możliwości jakoś wynagrodzić. Nadal w tym akurat nie widzę nic niewłaściwego. To niestety naturalny odruchu człowieka, który duchowo w tej kwestii robi (według siebie) dużo. Zostało mu jeszcze tylko przeprosić i próbować proponować rekompensatę. Co więcej miałby zrobić? Gość umrze że świadomością, że zniszczył życie ludziom
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michok1984: Myślę, że nie każdy ma na tyle jaj żeby pójść na policję i przyznać się do popełnionego przestępstwa. Tym bardziej takiego, ze świadomością tego, że skończy się to napiętnowaniem jego (słusznie), że w pierdlu długo nie pożyje (bo takie były realia), a być może i narażeniem na skrzywienie opinii ludzi na temat jego ofiar i rodziny (bo takie mamy społeczeństwo). Nie usprawiedliwiam go, ale myślę że zwykły ludzki strach przed
  • Odpowiedz
Nadal w tym akurat nie widzę nic niewłaściwego


@zagu: przecież dokładnie o to mu chodziło, o $. Niby w jaki inny sposób mógłby to zrobić? przychodzi Ci coś na myśl o co mu mogło mu innego chodzić?

Gość umrze że świadomością, że zniszczył życie ludziom którzy mu w jakiś sposób zaufali i byli wobec niego bezbronni


@zagu: Bez przesady, szukasz drugiego dna którego nie ma. Koleś jak i inni ma
  • Odpowiedz