Wpis z mikrobloga

Wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym drzwi do pokojów nie mają zamków na klucz. Właścicielka nie pozwoliła wiercić w drzwiach, żeby zamek wymienić na taki z kluczem, ale przykręcić zasuwkę już tak. Problem jest taki, że jak gdzieś wychodzę, to nie zamknę drzwi, no bo jak. Więc zamontowałem serwo przesuwające zasuwkę, sterowane przez #arduino, a z zewnątrz klawiaturę do wpisywania hasła. Do tego przycisk, który wciskają drzwi, żeby sprawdzić, czy są zamknięte. Niby prosta rzecz do zrobienia, do tego brzydka, bo prototyp, ale cieszy przy każdym wejściu jak #!$%@?. Czuję się jakbym wchodził do jakiegoś labolatorium :D
#arduino #programowanie #elektronika
Kiziek - Wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym drzwi do pokojów nie mają zamków na kl...

źródło: comment_ScuZ6MeTPkkx27sNzosHJf936MFJuMso.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@MtEverest: O to chodziło, jak ktoś się będzie chciał włamać, żeby okraść, to szybę w drzwiach #!$%@?. A wyważenie, to zabezpieczenie dla mnie, jakby coś nie zadziałało. A jak wyważy ktoś inny, to raczej zauważę :D
  • Odpowiedz
@SIr_Kakao: Moduł zegara po to, żeby nie wydawało dźwięków w nocy, jak inni śpią :>
Nie rozważałem, bo chcę wymienić na czytnik linii papilarnych, a taką akurat klawiaturkę miałem, to wykorzystałem :D
  • Odpowiedz
@lupti: Jezu już nie można nic napisać pod tagiem #arduino, bo zawsze się znajdzie co najmniej jedna osoba, która to wklei. Powinien być jakiś skrypt blokujący to, bo dawno się przejadło i nie śmieszy nic a nic, ale każdy liczy na darmowego plusika
  • Odpowiedz
@Kressska: Nie myślą tak, oni to wiedzą :D
A tak serio to ich cieszą takie projekty. W korytarzu zrobiłem z RPI i monitorka system w którym możemy wpisywać najważniejsze informacje mieszkalne, jest terminarz, losowe zdjęcia, które wrzucimy itp. Wszystko zarządzane przez stronę. Podoba im się, a jak myślą, że to dziwne, to mnie to wisi :D
  • Odpowiedz
@Kiziek dzięki już wiemy. Pozdro

@ms93: @fizzly: Tego nie zrobią, bo bym ich zabił. Ale na taki wypadek zaprogramowałem tak, że jak odetnę zasilanie (wyjmę korki), to przy włączeniu drzwi się otworzą. O tym współlokatorzy nie wiedzą, więc jest bezpiecznie :D
  • Odpowiedz
@Kiziek Doceniam pomysł, ale jak ktoś wyżej powiedział ktoś mocniej szarpnie i rozwali. Na twoim miejscu zamontowałbym coś na elektromagnes, sterowany telefonem czy coś
  • Odpowiedz
@Ka4az: Ale to nigdy nie miało być dobrym zabezpieczeniem. Te drzwi mają wielgachną szybkę, jakby ktoś chciał, to ją rozbije i tyle. Taki o projekt dla siebie
  • Odpowiedz
@Ka4az: Jak zamówię czytnik linii papilarnych, to pewnie całość od nowa zrobię. Dodam jakieś diody, większy przycisk wewnątrz, no i jakąś obudowę + kable lepiej poprowadzić :)
  • Odpowiedz