Wpis z mikrobloga

Wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym drzwi do pokojów nie mają zamków na klucz. Właścicielka nie pozwoliła wiercić w drzwiach, żeby zamek wymienić na taki z kluczem, ale przykręcić zasuwkę już tak. Problem jest taki, że jak gdzieś wychodzę, to nie zamknę drzwi, no bo jak. Więc zamontowałem serwo przesuwające zasuwkę, sterowane przez #arduino, a z zewnątrz klawiaturę do wpisywania hasła. Do tego przycisk, który wciskają drzwi, żeby sprawdzić, czy są zamknięte. Niby prosta rzecz do zrobienia, do tego brzydka, bo prototyp, ale cieszy przy każdym wejściu jak #!$%@?. Czuję się jakbym wchodził do jakiegoś labolatorium :D
#arduino #programowanie #elektronika
Kiziek - Wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym drzwi do pokojów nie mają zamków na kl...

źródło: comment_ScuZ6MeTPkkx27sNzosHJf936MFJuMso.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@Kiziek: Kup sobie kamere z czujka ruchu wychodzac uzrajaj.
Ruch w pokoju obraz bedzie rejestrowany.
Do urzytku domowego za 200 zl znajdziesz na karte ssd.

Pomysl zacny, szanuje za wykonanie.
  • Odpowiedz
@jaktrwogatonawykop: xD no jasne, każdy ma wolne pare stów miesięcznie
@Kiziek: Współlokatorzy nie patrzą się na ciebie za to krzywo? Bo w końcu przed nimi się bronisz. Projekt fajny chociaż odrzuca mnie to, że wszystko jest na zewnątrz.
Ja bym zrobił to na module WiFi (ESP8266 lub gotowy moduł Nodemcu) Programuje się to jak arduino a możesz aktywować serwo przez np. wejście na odpowiednią strone smartfonem. Ewentualnie jak nie chcesz
  • Odpowiedz
@Ramboobambo: Z tym magnesem to dobry pomysł, myślałem też nad RFID. A co do dziur, to nie będzie się czepiać, bo je zamaskuję, zanim się wyprowadzę. Temu też na samym dole dałem zamek :D
  • Odpowiedz
@Barteky: Nie patrzą, akurat mieszkam z bardzo fajnymi ludźmi i cieszą ich takie projekty :)
A co do modułu WiFi. to super pomysł z tym. A z RFID zrezygnowałem, bo weź tu noś ze sobą breloczek cały czas. Wyszło, że szybciej wpiszę kod, niż sięgnę do kieszeni :D
  • Odpowiedz
@525tds: Źle napisałem. Jak odetniesz zasilanie i włączysz ponownie, to przy starcie drzwi się otworzą. Takie moje zabezpieczenie, jakby coś się zacięło :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale na taki wypadek zaprogramowałem tak, że jak odetnę zasilanie (wyjmę korki), to przy włączeniu drzwi się otworzą. O tym współlokatorzy nie wiedzą, więc jest bezpiecznie :D

@Kiziek: A co jeśli mają tu konto? Teraz już wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@madox: Nie mają, a nawet jeśli, to trudno. Ponad rok nie miałem zamka, już widzę, jak wyłączają korki, czekają aż ruter złapie neta, tylko po to, żeby do mnie wejść xD
  • Odpowiedz