Wpis z mikrobloga

@Sweet_acc_pr0sa: chemicznie mieszalne są wszystkie, technicznie nie koniecznie, bo nie wszystkie rodzaje uszczelnień lubią każdy płyn, np. mając G12, możesz zalać G13, ale mając G13, nie możesz stosować G12 :).

Generalnie 90% stosowanych płynów jest na bazie glikolu etylenowego i można je spokojnie ze sobą mieszać, bez względu, czy jest czerwony, zielony, czy niebieski. Dynagel jest czerwony, Prestone seledynowy, Borygo ECO jest zielone, bodajże Febi ma fioletowy, wszystkie są na glikolu
Tam na czarno jest napisane "add to any coolant" a to chyba znaczy jeśli mój angielski mnie nie myli, że można mieszać.


@morfeuszNo1: Z przodu to trochę taki chwyt, z tyłu na specyfikacji jest wyszczególnione, że jest mieszalny z każdym płynem na bazie glikolu etylenowego, czyli 90% tego co jest na rynku. Jakiś tam procent jest na bazie glikolu propylenowego, jeszcze jakiś tam procent jest na bazie glysantin-u.
z tą sraką to chyba o kolor chodziło


@BratProgramisty: też nie koniecznie, mając 6l G12 w układzie, po małym fuckupie musiałem dolać 2l płynu, zostało mi pół bańki Prestone od moto, dolałem, odpaliłem, układ się odpowietrzył a płyn barwy nie zmienił, także w tą stronę też bym nie przesadzał :)