Wpis z mikrobloga

nigdy i żadnej kobiecie nie ma sensu pokazywać słabość. Nic nie pomogą i straci się wiele w ich oczach. #!$%@? ale prawdziwe.


@L1nox: Najlepsze jest jak taka uważa się jednocześnie za wspierającą, motywującą, wyrozumiałą, chcącą dobrze i empatyczną. Pewnie jeszcze kilka niezasłużonych cech jest przypisywanych, ale realia są zupełnie inne. Czyny, nie słowa.
@Przekopowiec: jest w pełni trafione bo działa dokładnie ten sam mechanizm, a ona nie ma z mężem żadnych zobowiązań, może po prostu się zgłosić na policję i otrzyma pomoc, może się wynieść z dziećmi do instytucji odpowiedzialnych za pomoc w takich wypadkach i ją otrzyma, dziecko jest w gorszym położeniu bo w przeciwieństwie do męża ksiądz ma w pewnych społecznościach ogromny autorytet a dzieci często nie bierze się na poważnie, i
nie tam jedna powiedziała, jak kilka łez mi poleciało z powodu bezradności (depresja + inna kumulacja problemów) że też się mnie brzydzi w takim momencie, bo okazuje słabość i ciężko nawet jej mnie przytulić.


@nowywinternetach: O kur$a jaka idiotka. Kopa w dupę i papa. Nie ma co tracić czasu na takie ludzkie gówno bez empatii dla drugiego człowieka.
@biuna to już nawet nie logika różowych pasków. To czysty kretynizm, brak empatii i wychowanie w stylu chłop to ma być chłop. Mam nadzieję, że nie mają dzieci (oczywiście chodzi mi o tą kobietę, z takim podejściem nie nadaje się na matkę)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arealhumanbean: ja nie mówię, że nie otrzymasz wsparcia. Chodzi o to, że to wsparcie nie pomoże Ci rozwiązać problemu, a osłabi Twój wizerunek w jej oczach, nie jest to jej wina. To jest naturalna reakcja i kobiety mogą się zarzekać ale nie mają na to wpływu. Poza tym mówienie co się wydaje nam, a rzeczywistość jest często inna.
@biuna: a czy nie chodziło o to, że on chodził tam z własnej woli, przez wiele lat i to jako nastolatek, prawie że do pełnoletności? i nie wspomniał o tym przed ślubem? (mogą mylić mi się bohaterowie, dlatego dopytuję)

myślę, że gdyby czyjaś żona oznajmiła, że była ofiarą gwałtu, to też reakcja większości mężów byłaby skrajnie rożna w poniższych przykładowych dwóch sytuacjach:
- gwałciciel napadł ją podczas biegania w lesie -
@nowywinternetach Człowiek ma prawo doświadczać różnych uczuć, jednak to nie powinno Zostać powiedziane na glos przy pokrzywdzonym. Jeśli sobie z tym nie radziła, powinna pójść sama do psychologa, albo nawet razem z pokrzywdzonym.
@biuna: najgorsze jest to, że wybranie takiej a nie innej partnerki pokazuje jak bardzo jest skrzywiony. Już przed ślubem musiała nim gardzić i znęcać się psychicznie( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeśli sobie z tym nie radziła, powinna pójść sama do psychologa


@Lissa: Toż to wzór jest zdrowia (psychicznego też) według siebie (mimo stosowania przemocy psychicznej, chwiejności i zrzucania z siebie odpowiedzialności), chodząca norma wszystkiego dająca sobie prawo do pouczania i uważania się za kogoś lepszego. Kreatorka siebie na super osobę, żeby nikt obok czasem nie miał zastrzeżeń i bojąca się krytyki, czy konsekwencji jak małe dziecko, więc swoją prawdziwą wersję pokazuje