Wpis z mikrobloga

Co polecacie zwiedzić poza Tokio i Kioto? Myślałem o Osace, bo jest blisko od Kioto oraz o Hiroszimie ale im dłużej o niej myślę to chyba sobie odpuszczę. Jak myślicie? #japonia #podroze
  • 18
  • Odpowiedz
@masiej: mi się Hiroszima bardzo podobała. Może dlatego, że było to pierwsze miasto które widziałem w Japonii. Bardzo ciekawe muzeum i miejsca związane z bomba atomową.
Jak lubisz wesołe miasteczka to Fuji-Q a jak góry to koniecznie górę Fudżi.

W okolicy Osaki można też skoczyć do Nary lub Kobe. Nara ma popularny kompleks świątyń, ale ja po iluśtam już miałem dość. W Kobe byłem na niecały dzień pochodzić po pogórkach i
  • Odpowiedz
@masiej: do ogarnięcia, ale miejsca takie jak Miyajima to raczej 1 dzień albo chociaż połowa dnia (warto przyjechać albo wcześnie rano albo wieczorem, w internecie da się sprawdzić kiedy jest przypływ i odpływ, to istotne ze względu na Torii w wodzie). Kamakura bym bardziej brał pod Tokio niż Kioto, to nie jest blisko Kioto. Reszta wyglada ok :) dzień na Osake starczy, dzień na Nare tez.
  • Odpowiedz
@masiej: Generalnie dziwię się ludziom, że tak rozbijają Japonię, bo 2 tygodnie na samo Tokio to mało... Nie lepiej podzielićten kraj na rarty zamiast rzucać się na wszystko?
  • Odpowiedz
@masiej: Kioto koniecznie i Nara. Zmniejsz ilosc czasu w Tokyo i zwieksz go w Kioto.

Osake mozesz odpuscic albo spedz tam nocleg po wizycie w Narze (i idz do dzielnicy knajpowo-neonowej). Hiroshima spoko ale na pol dnia moze na muzeum i park. Miyajimacho moze sie zejsc. Jak juz jedziesz do Hiroszimy to zal nie zajsc do Himeji.
  • Odpowiedz
przeszkadza w ogladaniu jak najwiecej podzial na kilka tripow? Co to za zwiedzanie, z kupa w majtach, skaczac z miejsca na miejsce?


@RatKing: Jak masz kupe w majtach to je zmien. Ja podrozwalem sobie na luzaku. Ale wiem, ze tu internet i tylko twoj sposob jest wartosciowy i dobry.
  • Odpowiedz
@Spring_is_coming: Japonia oferuje zbyt wiele na 2 tygodnie zwiedzania, wiec nie ma sensu srac sie i starac zobaczyc wszystko. Bylem tam 5 razy. Wszyscy, ktorzy robia jak @masiej na koncu zaluja, ze tak sie srali, bo i tak niewiele zobaczyli w biegu.

@masiej: 8k? To chyba z plecakiem i spiworem jedziesz. Czyli do tego zwiedzanie w opcji bieda, z konserwami w bagazu. Zazdro w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Spring_is_coming: W opcji bieda cieszy wszystko, ale ja nie popieram wydawania oszczednosci na gownowakacke pod znaliem oszczedzania. Polecam znalezc za mlodu porzadna prace i oszczedzac na pozadne wakacje, a nie chwytac byle okazji na podrozowanie ze spiworem.
  • Odpowiedz