Wpis z mikrobloga

Jest ktoś, kto nie oglądał tego wątpliwej jakości "dzieła" filmowego i nie ma zamiaru? Jeśli tak, to niech da znać, że nie jestem sam.

No już wiadomo, molestowanie dzieci jest złe. Wiadomo, różni księża to robili. Wiemy. Co zmieni podłożenie dramatycznej muzyki, wymuszonej ckliwości i płaczów ofiar i emocjonalne wyolbrzymianie tych spraw? Komuś tam 30 lat ksiądz dotknął fiutem ręki (albo na odwrót) i ten ma do tej pory "wielką traumę" i ryczy do kamery. Jasne, #!$%@?. I co, on tak codziennie np. w pracy ryczy, bo o tym myśli? A może nie pracuje, bo wszystko kojarzy mu się z fiutem księdza?

Kiedy znalazł się (względnie) zdrowy ksiądz, który zamiast krzywdzić dzieci, wziął sobie nastoletnią siksę z patologicznego domu, która się w nim zakochała - dostał wyrok i został publicznie zlinczowany. "Ofiara" (dziś ponad 20-letnia) zeznała, że ma - jakże by inaczej - "traumę" i dalej korzysta z pomocy psychologa. Sąd przybił milion złotych odszkodowania!

W obecnych czasach mamy do czynienia z rozluźnieniem obyczajów i seksualizacją mediów, sfery publicznej. Jednocześnie coraz bardziej karany jest heteroseksualizm. Nic dziwnego, że rośnie liczba frustratów i dewiantów seksualnych - takich jak pedofile. O tym już nikt filmu nie zrobi, tylko 7237 "dokument" o tym że księża gwałco?

Dla mnie ten film jest jak "2 girls 1 cup", którego też nigdy nie oglądałem, choć inni wokół tak. Skoro wiem, że na nim dziewczyny srają do kubka, a mnie to zniesmacza, to po co mam to oglądać?

#tylkoniemownikomu #sekielski #film #religia
  • 58
  • Odpowiedz
@bolo1: ja nie będę oglądał

po prostu nie lubię takich produkcji i nie potrzebuje tego oglądać aby się upewnić

mam pełną świadomość że w kościele jak i innych instytucjach się źle dzieje, Ci ludzie zasłużyli nie wiem na jaką kare - kiedyś na więzienie - teraz to juz nie wiem na co - bo tuszowanie i w sumie akceptowanie tego typu spraw to już chyba krzesło elektryczne by się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu: wyroki są śmiesznie niskie: jeden z księży w filmie dostał 2 lata w zawieszeniu na 4 czy 5,. Po wyjściu z wiezienia mimo sądowego zakazu pracy z dziećmi kierowany do pracy z dziećmi w innej parafii z dala od poprzedniej, gdzie proboszcz do którego parafii taka osoba została skierowana udaje że nic nie wie i wymiguje się od rozmowy z reporterem. Więc tak, rzucają po parafiach. Księża biskupi i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bolo1: ja nie oglądałem i nie zamierzam oglądać. Wiadomo, molestowanie dzieci jest złe. Ale w działaniach tego typu jak ten film chodzi bardziej o doprowadzenie kościoła katolickiego do upadku niż o pomoc pokrzywdzonym.
  • Odpowiedz
@Catit:

A co do prokuratory to ekhem... Piotrowicz....

CO Piotrowicz?

możesz podać przykłady, gdzie ktoś obraża za samo nieobejrzenie?....

Na wykopie. 2 znaleziska bo ksiądz i chyba polityk powiedział że nie obejrzy.
  • Odpowiedz
czyli kłamiesz, jeśli masz na myśli tego biskupa alkoholika. Znalezisko dotyczy bezczelności biskupa obrażającego film, którego nie widział "nie oglądam byle czego", a nie samego faktu, że odmówił obejrzenia filmu.


@Catit: Tak to sobie tłumacz. Zrobiliście się jak jakaś sekta.

Odmówić można z różnych powodów, piewca pedofila Cybuli zrobił to z czystej charakterystycznej dla siebie bezczelności....


Niby można ale piana od razu się pojawia. Celuje że jeszcze kilka znalezisk będzie
  • Odpowiedz
tldr: tak sztuczne krokodyle łzy, ale do tego interesujące zachowania księży oraz sposób działania kościoła chroniącego takie indywidua - warto obejrzeć

@bolo1: Jedyne co się mogę zgodzić to że jest to "wątpliwej jakości dzieło filmowe".
W każdym razie początek i pierwsza ofiara (ta babka) która tak jojczyła i te krokodyle łzy itp. Zgadzam się, szcztuczne gówno celem wywolania emocji. Suche i słabe jak telenowela brazylijska. Jednakże to co pokazali po tym, np z tym księdzem co podjechali na plebanie i ogarneli że on dalej naucza dzieciaki. To jest majsterszyk. Pokazali obłudę i to w jaki sposób taki ksiądz jest chroniony. Ujawnia hipokryzję organizacji jaką jest kościół. Oczywiście, każdy myślący człowiek o tym wiedział, ale oglądanie jak oni się zachowują przy tym jak się to ujawnia jest jednak ciekawe.
W moim przypadku był to tylko kolejny dowód na nie działąjacy rząd chroniący swoich, oraz kolejne uderzenie w gwóźdź braku wiary w
  • Odpowiedz