Wpis z mikrobloga

Kroniki Gothic, Część 1:

Nie spodziewałem się, że będzie aż tyle plusujących ten wpis, dlatego też otwieram oficjalny tag #gothickroniki, który możecie obserwować/czarnolistować. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to pierwszy raz gram w Gothica i dziele się moimi wrażeniami z gry, będę starał się zrozumieć czemu ta gra ma status kultowej i po prostu dobrze się z wami bawił. Oto moje wrażenia z pierwszej godziny gry. Wgrałem sobie też moda na odblokowanie fpsów oraz rozdzielczość HD.

Sama historia zaczyna się dosyć schematycznie, ale klimatycznie. Jeśli dobrze skumałem, to król wysłał więźniów do kopalni, by wydobywali dla niego magiczną rudę i żeby nie uciekli, to magowie zrobili barierę, która ma uniemożliwić im ucieczkę, ale (jak zwykle) coś poszło nie tak i bariera „ciut” się powiększyła i nie ma możliwości jej usunąć z „wewnątrz”. No i ten obszar nazywa się kolonią.

Więc jestem również skazańcem i mam za zadanie piąć się coraz wyżej w hierarchi. Powitali mnie ludzie ze „Starego Obozu”, jeden z nich przywalił mi w twarz (chrzest wody xDD). I uratował mnie Diego. Pogadałem z nim, dowiedziałem się co i jak. Taki standardowy wprowadzający dialog. Moje pierwsze zadanie to dostać się do Starego Obozu i oddać jakiś ważny list magom ognia.

Oto highlighty z mojej rozgrywki:

-Pierwszy moment gry, ja #!$%@?, ale dziwne sterowanie. Dobre 5 minut zajęła mi rozkmina jak mam podnieść pochodnię xD WSAD, myszka i przycisk akcji, już kumam.

-Fajna, klimatyczna muzyka, taka trochę niepokojąca O_0

-Ekwipunek śmieszny, lista przedmiotów, kombinowałem jak to działa i niechcący upuściłem strzały i piwo xD

-Ekwipunek nieskończony więc chyba mogę unieść 300 mieczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-Zginąłem bo podszedłem za blisko tej bariery i mnie piorun #!$%@?ął…. No i #!$%@? wszystko od nowa.

-Dobra to idę do Starego obozu. Po drodze rozkmina jak się wspiąć na drabinę, pogadałem ze strażnikami, okazuje się że w koloni nie ma kobiet (coś czuje, że będzie tu sporo zabawy i agresji).

-#!$%@?łem chrząszcza pięścią xDDDDD

-Ja piernicze, otwieranie skrzyni, serio jestem taki ułomny czy ta gra ma takie sterowanie od zawsze?

- Mała eksploracja, zamknięty szyb do jaskini (da się tam wejść?), na górze biłem się z jakimś różowym borsukiem, #!$%@?ł mi pół hp.

- nauczyłem się jeść jagody i zapisywać stan gry przed każdą walką

- #!$%@?łem młode ścierwojady

- Ten stary obóz to nie w kij dmuchał, duży zamek.

- spotkałem jakichś podejrzanych typów z tego drugiego obozu, przed którym mnie Diego ostrzegał. Ale po pogaduszkach chyba nic mi nie zrobią, a jeden z nich nauczy mnie skórowania gadów ;D

- Strażnik miał do mnie wąty, ale do obozu mnie wpuścił. Na razie koniec gry pierwszych kronik.

Ogólne wrażenia takie w miarę pozytywne z dużą rezerwą. #!$%@?ące sterowanie, wyprowadzanie ciosów i kontrola walki to zło, wczytywałem chyba z 3-4 razy grę zanim #!$%@?łem te ścierwojady. Grafika jak to grafika. Idzie się przyzwyczaić, ale dużo błędów tekstur i jakichś trzęsawek. Biorę więc na to poprawkę, paradoksalnie takie starocie pomagają w trzymaniu dobrej atmosfery.

Ale klimat fajny! Muzyczka tajemnicza i świetny dubbing. Ten głos mojego bohatera taki niski ^^ Historia na razie okej, ale pewnie się rozkręci. I to mnie zachęca do dalszej rozgrywki :D Jutro na pewno zwiedzę cały Stary Obóz, na pewno spróbuję też dojść do tych magów ognia

Czy podoba wam się taka forma kronik? Czy wolelibyście krótsze opowieści? Albo np. więcej screenów z opisem sytuacji? Zachęcam do obserwowania #gothickroniki bo będę tam pewnie też wrzucał jakieś pojedyncze reakcje czy jakieś nietypowe sytuacje z gry, albo coś co mnie zainteresuje. Dajcie znać! Pozdro i z fartem.

Wołam plusujących:

Dziuzeppe - Kroniki Gothic, Część 1:

Nie spodziewałem się, że będzie aż tyle plusu...

źródło: comment_rbzfUxqIkBSEIJWRyocr5iwgOeIvQJDu.jpg

Pobierz
  • 64
@Dziuzeppe Ścierwojady – tak nazywamy te wielkie ptaszyska – należy atakować jeden po drugim. Na szczęście łatwo odciągnąć jednego osobnika od reszty stada. Jeśli podejdziesz do nich zbyt blisko, zaczną się denerwować, aż wreszcie rzucą się w twoją stronę. Lepiej, żebyś w tej chwili miał broń w pogotowiu. Jeśli uda ci się trafić ścierwojada zanim on dziobnie ciebie, jak najszybciej wyprowadź kolejne uderzenie. Przy odrobinie szczęścia uda ci się go pokonać bez
@Dziuzeppe Mordo jak już będziesz w zamku Gomeza (stary obóz) to #!$%@? mu skrzynki to Ci hajsu starczy do końca gry. Jest też bug (zresztą nie jeden) jak znajdziesz Torusa to możesz wejść do tego zamku z tym że musisz mieć wyciągnietą bron przy nim to wtedy Cię nie dojadą. A i wołaj bo jestem psychofanem tej gierki ( ͡º ͜ʖ͡º)