Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie budżetowe AGD wybrać i na co zwracać uwagę? Amica czy Beko?

Chodzi mi o piekarnik, płytę indukcyjną, zmywarkę, mikrofalówkę i pochłaniacz. Lodówkę chcemy jednak lepszą i pewnie stanie na czymś od Liebherra.

Szukam czegoś dla rodziców, którzy korzystają ze sprzętów w bardzo podstawowym zakresie (acz dość intensywnie!), więc sprzęt ma być raczej low-endowy, bez zbędnych bajerów. Wyjątek to piekarnik z pyrolizą jeśli się uda kupić w budżecie. Założenie jest takie, żeby całość AGD do mieszkania (z pralko-suszarką) zmieścić w okolicach 10-11 tys. PLN, ale że najbardziej zależy nam na jakości, funkcjonalności i niezawodności lodówki oraz pralki, dlatego one same "pochłoną" ok. 5.5 tys. PLN z tego budżetu. Drugie tyle (plus minus) ma starczyć na całą resztę.

Przy okazji - jakieś sugestie odnośnie tego na co zwracać uwagę, za co warto dopłacić, a co jest zbędnym bajerem (może np. wspomniana pyroliza nie jest warta kilkuset PLN ekstra) itp.?

#kiciochpyta #remontujzwykopem #agd #kuchnia #meblujzwykopem
  • 24
@jempierozki: czy ja wiem... ja mam od czterech lat płytę Amiki, pralkę Beko, piekarnik Elektrolux - na razie wszystko działa i nic się nie zepsuło. Widocznie ktoś źle zaprojektował. ;) Liczę na czas życia rzędu 7-8 lat, tyle sprzęty średnio żyją.
@Regis86: nie kupuj pralko-suszarki, zmarnowane pieniądze – wiem, bo mam… W przeciwieństwie do prawdziwej suszarki bębnowej, pralko-suszarka działa tak koszmarnie powoli że mija się to w ogóle z jakimkolwiek celem. Kupiłem siedem lat temu i całuję jeden raz testowałem opcją suszenia…

Co do innych AGD: na indukcję nie oszczędzanie, najlepiej Kup płytę Teka – mam porównanie z Boshem i Electroluxem i Teka jest lepsza.
Przy zmywarce też bym nie oszczędzał –