Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie budżetowe AGD wybrać i na co zwracać uwagę? Amica czy Beko?

Chodzi mi o piekarnik, płytę indukcyjną, zmywarkę, mikrofalówkę i pochłaniacz. Lodówkę chcemy jednak lepszą i pewnie stanie na czymś od Liebherra.

Szukam czegoś dla rodziców, którzy korzystają ze sprzętów w bardzo podstawowym zakresie (acz dość intensywnie!), więc sprzęt ma być raczej low-endowy, bez zbędnych bajerów. Wyjątek to piekarnik z pyrolizą jeśli się uda kupić w budżecie. Założenie jest takie, żeby całość AGD do mieszkania (z pralko-suszarką) zmieścić w okolicach 10-11 tys. PLN, ale że najbardziej zależy nam na jakości, funkcjonalności i niezawodności lodówki oraz pralki, dlatego one same "pochłoną" ok. 5.5 tys. PLN z tego budżetu. Drugie tyle (plus minus) ma starczyć na całą resztę.

Przy okazji - jakieś sugestie odnośnie tego na co zwracać uwagę, za co warto dopłacić, a co jest zbędnym bajerem (może np. wspomniana pyroliza nie jest warta kilkuset PLN ekstra) itp.?

#kiciochpyta #remontujzwykopem #agd #kuchnia #meblujzwykopem
  • 24
@ahaw: @jempierozki: No właśnie co osoba to opinia (słyszałem np., że Beko to dramat, a zaraz potem, że "mam 5 lat i wszystko śmiga"), ale dlatego pytam - może na podstawie 5-10 opinii będę mogł wyciągnąć jakieś wnioski, a bardziej ufam Mirkom z jakimś tam Wykopowym stażem, niż anonom na forach w internecie ;-)
@Regis86: dołączę się do narzekających na amicę, przerobiliśmy kilka piekarników, tylko z piekarnikiem amica, pomimo specjalnych powłok, zabezpieczeń itd. mamy problem. jest nie do wyczyszczenia
@Regis86 Mam wszystko w kuchni beko, lodówka, płyta, piekarnik, mikrofalówka, zmywarka, okap, a nawet pralkę i czajnik. Co prawda nie z tych najtańszych modeli, ale 3.5 roku bez żadnej awarii. Na żaden sprzęt nie miałem przedłużonej gwarancji.

Amica nie była nawet brana pod uwagę przy wybieraniu czegokolwiek.
@Regis86: a jak masz nadal wątpliwości, to możesz spojrzeć w kierunku electroluxa/whirpoola, chociaż electrolux w cenie do 2k nie ma fajnych piekarników z pyrolizą (tzn są, ale są słabo wykonane), więc tutaj to raczej klasyczne
@Bonifacy13: mam i polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) zajebista płyta indukcyjna w normalnej cenie - ze świecą szukać czegoś z boostem, 4 palnikami, 5 letnią gwarancją za ~1k. Podobnie z piekarnikami - szukałem czegoś taniego bo nie jestem zapalonym kucharzem i w ikei zwykły piekarnik dostałem za 600 zł.... co prawda nie ma pary ale to mi zbędne (droższe modele mają).
Jedynie zmywarki mają kiepskie -tylko duże
Jedynie zmywarki mają kiepskie -tylko duże modele 60cm, do tego nie mają tacki na sztućce i kilka innych wad


@Singularity00: bo to w sumie im electrolux klepał, a oni dopiero on bardzo niedawna mają 3 szufladę we własnych zmywarkach (jakoś chyba od tego roku, albo zeszłego, podczas gdy inni producenci przeganiali się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań to oni sobie dalej klepali zmywarki bez żadnych wymysłów)