Wpis z mikrobloga

Oto lista moich ulubionych mockumentaries, czyli seriali komediowych stylizowanych na dokument. Z dedykacją dla fanów The Office (od którego moja fascynacja gatunkiem się zaczęła) oraz TPB (który zdobył specjalne miejsce w moim sercu). Lista od najlepszych do też genialnych (ale trochę mniej) wg mnie:

1. Trailer Park Boys - z początku myślałem, że to idiotyczny serial o patologii i ćpunach. NIC BARDZIEJ MYLNEGO. TPB to piękna historia o miłości trójki przyjaciół, którzy pójdą za sobą w ogień. Unikatowy humor, którego nie doświadczymy nigdzie indziej oraz genialne postacie o nietypowych skłonnościach, których ciężko nie pokochać. Chyba nie spotkałem się wcześniej z serialem w którym byłem w stanie polubić wszystkich bohaterów.

2. Nathan For You - jeżeli oglądasz czasem YouTubowe Cringe Compilations i nie boisz się krępujących sytuacji, jest to serial w sam raz dla ciebie. Tytułowy Nathan, specjalista od biznesu, swoimi innowacyjnymi pomysłami pomaga podupadającym firmom zdobyć nowych klientów. Czy to oferta sprzątania mieszkania w 6 minut z pomocą 40 sprzątaczek, sprzedaż mrożonego jogurt o smaku kupy, czy podpięcie lokalnego mechanika do wykrywacza kłamstw, aby ukrócić naciąganie klientów, Nathan nie przestaje zaskakiwać swoją kreatywnością.

3. Parks and Recreation - mimo, że serial nie jest tak dobry jak The Office, a polubienie go zajęło mi więcej niż sezon - było warto. Warto choćby dla wątku rozkwitającej miłości sarkastycznej April (bazowanej ponoć na autentycznej osobowości Aubrey Plazy) i niezbyt rozgarniętego Andiego (Chrisa Pratta, który od tamtej pory stał się nie małą gwiazdą). No i jest jeszcze Ron Swanson - najbardziej męski mężczyzna stąpający po tej ziemi. Kompilacje jego mądrości do tej pory oglądam od czasu do czasu na Youtube - polecam.

4. People Just Do Nothing - Kiedy oglądam ten serial przypominają mi się znajomi z gimnazjum, którzy do tej nie porzucili marzeń o karierze rapera. MC Grindah i DJ Beats to założyciele podziemnego radia - Kurupt FM, którzy wciąż liczą na swoją chwilę sławy. Krępujące sytuacje i brak jakiejkolwiek samoświadomości naszych bohaterów to to co fani The Office kochają najbardziej. Na tym froncie - tutaj nie ma mowy o zawodzie. Jeśli nie jesteście przekonani, polecam wpisać na youtube “Chabuddy G” by zobaczyć jedną z głównych postaci - geniusza biznesu i czarującego podrywacza w akcji.

5. Who is America - Sacha Baron Cohen i jego filmy zawsze miały w sobie ten element filmu dokumentalnego, który uwielbiałem. Ali G, Borat, Bruno, Dyktator - komediowe dzieła sztuki, które jednak zawsze prowokowały w mojej głowie jedno pytanie - ile z tych sytuacji jest spontanicznych i autentycznych, a ile to ustawione scenki z podstawionymi aktorami. Całe szczęście, nie musimy zadawać tego pytania oglądając Who Is America. Postacie w jakie wciela się Sasha, prowokują nie tylko zwykłych, szarych mieszkańców Ameryki, ale i znanych polityków i inne osoby publiczne do zachowań tak komicznych i absurdalnych, że wywołały one niemały chaos w Amerykańskich mediach. Trolling na najwyższym poziomie. Internetowi pranksterzy mogą się schować. Ponownie po przedsmak zapraszam na Youtube i polecam obejrzenie ”Building Mosque in Kingman Arizona” który chyba kiedyś widziałem na głównej wykopu.

Extra:

- American Vandal - Zacząłem oglądać, ale znudziło mi się po 3 odcinkach, za długo ciągną jeden wątek. Być może zrobię 2gie podejście, ale póki co nie mam innych opinii.

- Zach Stone Is Gonna Be Famous - Nigdzie nie mogę znaleźć całości poza Amazonem. Obejrzałem póki co 2 odcinki znalezione gdzieś w sieci i jest potencjał. Zresztą speciale Bo Burnham’a (twórcy tegoż serialu) są tak świetne, że mogę powiedzieć w ciemno - będzie dobrze.

To tyle, pozderki mireczki.

#seriale #netflix #theoffice #chlopakizbarakow #trailerparkboys
Pobierz b.....i - Oto lista moich ulubionych mockumentaries, czyli seriali komediowych styliz...
źródło: comment_00VNDJVg6snOXN0k07CJSkBkFeDFp1ET.jpg
  • 44