Wpis z mikrobloga

Boze, NAS to jest taki cudny wynalazek xD
Wcześniej zeby z PLEXa coś oglądać non stop musiałem komputer zostawiać włączony. Taka mała skrzynka puszcza 4k HDR ATMOS bez zadyszki, i jeszcze mogę drugi stream odpalić :D

No i poza tym oczywiście mozna tam trzymać backupy. A przy odpowiednio duzych dyskach (do 70TB) mozna tam wsadzić praktycznie całą dostępną biblioteke filmową dostępną na torrentach w 4K. Ja juz pociągnąłem wszystko co sie dało i pierwszego dysku nie mogę zapełnić

#plex #synology #nas
Rabusek - Boze, NAS to jest taki cudny wynalazek xD
Wcześniej zeby z PLEXa coś ogląd...

źródło: comment_6x9x8w1XpX5RryG0k3hdmdXH00LKypvu.jpg

Pobierz
  • 19
na razie jeden 10TB


@Rabusek: Polecam w RAIDzie trzymać zasoby - przykładowo mi jeden dysk zaczął sypać błędami więc docelowo by padł. Wkładasz nowy na jego miejsce i cyk się sam uzupełnia danymi drugiego :) Też bojówka Synology here :)
@Rabusek: Dla mnie to jest perfekcyjnym archiwum wszelkich plików i skompresowanych instalacji ale też rzeczy które są publicznie pracującymi stronami/sklepami mogę archiwizować bezpiecznie daleko do tyłu względem tego co oferują firmy hostujące. To ratuje dosłownie życie! :)
@nowik: nie, transkoduje NAS wszystko - do 4k daje radę bez problemu. Musisz mieć coś co to odtworzy, może nyc nawet stary kineskop z wpieciem na chromecasta
@Rabusek: Jaki masz NAS? Od wczoraj jestem zauroczony PLEX i planuje kupic nas Synology 418. Z tego co slyszalem to Plex ma problem z filami 4K :/ Jakie jest twoje zdanie/doswiadczenie?
@Rabusek: Ok, z tego co dowiedziałem się z filmiku, którym się posiłkowałem:

After hours of research, I found this is a known issue and most newer versions of Synology OS are incompatible with Plex. I had to use my regular Windows 10 tower to use Plex. There is no workaround. The Plex folder has to be auto created for it to work properly.


Dupa zbita. Nie tworzy właśnie folderu plex po