Wpis z mikrobloga

Wiem, że tutaj są spece od smart home ale mam do Was pytanie z cyklu tych bardziej skomplikowanych, czy w ofercie Xiaomi albo czegokolwiek co można podłączyć pod Gateway jest urządzenie, które może rejestrować dźwięk dzwonka/domofonu i następnie sygnalizować poprzez jakiekolwiek sparowane świetlne urządzenie? Chodzi o rozwiązanie dla osób niesłyszących/głuchych.
Druga sprawa czy można cokolwiek wymyślić żeby na przykład w momencie jakiegoś zagrożenia (dym, otwarcie drzwi - włamanie) łączyło się z jakimś urządzeniem wibrującym?

Dzięki Mireczki/Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#smarthome #chinskiecuda #xiaomi #technologia
  • 4
Odpowiedz na pytanie drugie, w xiaomi dostajesz powiadomienie push na telefon i bramki migają i wydają dźwięk w trakcie alarmu. Dzwonek do drzwi tez może uruchamiać powiadomienie na telefonie. I to chyba tylko tyle.
@feevcio: możesz kupić przycisk zigbee, który będzie uruchamiał dzwonek w bramce, odpalał inteligentne żarówki i wysyłał powiadomienie na komórkę. Co do wibracji - możesz wysyłać powiadomienia na mi band, który zawibruje z informacją o zdarzeniu.
@zibizz1: @CorkaCinkciarza: Panowie żebyśmy się dobrze zrozumieli - jest domofon, który ma zamknięty układ i ciężko się do niego podpiąć, jest osoba głucha i teraz chodzi mi o urządzenie, które będzie w stanie zarejestrować, że domofon "dzwoni" następnie poprzez jakieś urządzenie będzie szło polecenie => zapal światła czy cokolwiek innego. Opaska odpada.