Wpis z mikrobloga

W związku ze złomowaniem samochodu i braku obaw że ktoś mnie #!$%@? i zabiorą mi dowód rejestracyjny mogę się pochwalić moim ukochanym Golfem 3.
Golfa 1.9tdi 94 3 za 3 tysie :D IDEALNE auto na początek.
Do wszystkich którzy twierdza że AUTO NIE Z SALONU TO GRUZ I SIĘ ROZSYPIE PO 100km.
Zrobiłem nim 78tysięcy kilometrów przez 5 lat.
0 razy było tak że nie dojechałem.
Fun fact kupiłem go jak miał 4 tysiące kilometrów zezłomowałem jak miał 82. ( W golfach 3 po 300 000 licznik się kasuje)
Kwestia czy on miał 378 czy 678 czy 978 km xD
Inne ciekawostki - od 1 do 100km/h 12sekund.
Co roku zwiększało się przyśpieszenie i prędkość maksymalna w związku z biodegradacja blachy xD}
Prędkość maksymalna 202km/h - chyba 30 minut but w podłodze i lekka górka xD ( zakręty wchodziłem przez 3 pasy bo balem się że wypadnie xD) na szczęście niedziela godz 7 rano i wolna droga.
Średnie spalanie od 5.5 do 6.5litra
Jeździ na kujawskim bez problemu - sprawdzone :D
W golfie 3 hatchback mozna przewieźć taczkę , 7 osób albo lodówkę lub całe auto cegieł!
Golf był na tyle pewny że byłem nim 2x na woodstocku , w Bieszczadach, Słowacji, Czechach - sporo tras 300km +/-.

Ok a teraz sedno czemu to auto jest tak zajebiste. Golf 3 za 3. Ile wpakowałem w niego przez 5 lat? Tylko filtry i oleje, paski x2, spawanie wydechu, wymiana szyby.
Razem MOŻE 160 *5 + 40 + 130 koło 1000ka.

a co było w nim zepsute xD?:
1.Bagażnik na linkę - #!$%@?ł się przycisk a stwierdziłem że i tak by nikt nie okradał tego auta to po co zabezpieczać
2. Wydech cały osmolony
3. Brak wydechu przez rok - potem zespawany za flaszke - 0 róznicy w mocy tylko ciut ciszej chodził.
4. Blacha wydechu chwycona na wkręty.
5. Nie działające głośniki 3 z 6 Działy tylko w podszybiu i prawe drzwi.
6. Fotel kierowcy się złamał więc pod nim trzymałem deskę owinięta w folię czarną by się w oczy nie rzucała xD
7. Gniazdo jack się wyrobiło i trzeba było poprawiać co chwilę.
8. Ręczny zadziałał w ostatnim roku po podkręceniu śrubek.
9. Brak podłogi od strony kierowcy i pasażera - zagluciłem żywicą epoksydową takto się dało jechać na flinstona- na to położyłem blachę jakby co.
10. Brak progów zamiast nich była pianka - podnieść się dało tylko poszerzając obszar nacisku lewarka/żabki.
11. Pęknięta chłodnica kilka razy zawsze załatana żywicą/klejem.
12. Dziwne wycieki płynu chłodniczego - co roku wlewałem trochę zimowego a jak ubyło latem dolewałem co miałem np kranówkę/muszyniankę.
13. Połatane kable na taśmę - wciągnęło jakoś w pasek alternatora
14. Wybite poduszki silnika - na niskich obrotach był masaż jak w jakimś maybachu.
15. Pod koniec nie dało się przewidzieć czy weszła 1 czy wsteczny.
16. 2ka ciężko wchodziła.
17. Peknięte kratki od nawiewu
18. Po wpadnięciu do rowu pękł kołpak i wciągnęło folię/siatkę zabezpieczająca i jej resztki dmuchały przez kolejne lata xD
19. Pękła szyba od żwiru spod tira - 50zł szyba ze szrotu 80zł wymiana.
20. Odpadła kiedyś pielucha silnika #szczyrk chyba jeszcze u was leży xD
21. Wracając z ekspresówki miałem 105 *C w układzie, wlałem 5 litrów mineralnej i dojechałem do domu - pasek od chłodnicy isę urwał. Uszczelka cała. Pancerne 1.9tdi
22. Urwany pasek od alternatora - zrobiłem z 80km 0 problemów :D
23. Parę razy dym leciał spod maski - pęknięte przewody powrotu paliwa.
24. Kopcił jak #!$%@? - dziurawy przewód od intercoolera - taśma i działał kolejne 2 lata.
25. Amortyzatory wybite jak zęby u 90 latka bujał się jak dres na dzielni po każdej dziurze.
26. Pęknięta kratka po spotkaniu z bażantem w pierwszym tygodniu po zdaniu prawka
27. Brak radia bo nie było kabla do anteny xD
28. Pewnie wiele innych ale wylecaiło już z głowy xD

Auto zawsze odpalilo, zawsze dojechało, zawsze hamowało, zawsze przejechało, zawsze skręcało, zawsze grała muzyka ( z biegiem lat coraz mniej ale jednak xd). Jak dla kogoś auto to transport z A do B by nie padał deszcz, było ciepło/zimno, w miarę wygodnie i grała muzyka, jeździło sięszybko, tanio, pewnie, nie przejmowało się ryskami.
To golf 3 jest dla Ciebie!

Ten wpis jest obaleniem mitu że 20 letnim autem strach do bułki po sklepu jechać.
Owszem stare tanie auta mają swoje kaprysy ale to nie znaczy że się nie nadają!
Można je tanio naprawić do perełki albo naprawiać tylko wazne elementy i po prostu jeździć :)
#samochody #motoryzacja #ciekawostki

Niebadzlosiem - W związku ze złomowaniem samochodu i braku obaw że ktoś mnie #!$%@? i...

źródło: comment_yNgPUqbPWSxF3naPuIJxZNwkiqK8VbKJ.jpg

Pobierz
  • 58
@Niebadzlosiem: Nie przetłumaczysz. Przyjdzie jakiś typowy wykopek i zacznie wmawiać, że jak ma nie padać na łeb i grzać w dupę, to lepiej kupić solidnego Microcara za 20 tysięcy, który ma standard wyposażenia pórownywalny do Trabanta, w razie wypadku składa się jak zapałka razem z pasażerami, a wilk z bajki o trzech świnkach mógłby go bezproblemowo zdmuchnąć z drogi.
@SonyKrokiet: Przesiadłem się na paska b5 1.9tdi :D 110 koni i najważniejsze co ma to nie klima, nie sprawne poduszki silnika nie zajebista blacha ale 4 głosniki i uchwyt na kubek xD
Jednak rozumiemy się idealnie to mi też najbaridzje w golfie przeszkadzało xd
TELEPIE JAK #!$%@? NA 4 walić
Brak regulacji fotela bo deska walić
BRAK GŁOŚNIKÓW ONENENE
@Niebadzlosiem: panie #!$%@? te nowe samochody prze to gówno, elektryki nawalo #!$%@? sie byle co i pod chato nie zrobisz, serio nie kupie auta zrobionego po 93 XD. Nowe salonowe niezawodne to jest mit. Wole mojego gruza co go ogarnę z ziomkami nie strach go gdzieś postawić i ogólnie wyjebka na wszytko. Mój kumpel robi trasy polska-nicea w123 z 3.0 diesel i autko nigdy nie klękło wiec nie rozumiem strachu przed
@camaro98: Dokładnie! :D Mam 3 auta no teraz 2 :<
t3 83 , golfa 3 [*] i paska b5 1..9tdi i dalej technologicznie nie idę bo pasek ma już:
dwumase - da się zamienić na szczęście na 1 mas
wielowahacz - komplet od 400 do 4000 xD
moduł komfortu
na szczęści brałem wersje 110 koni czyli to samo co w golfie 3 na pompie rotacyjnej więc wszystko przemieli.
Ale jak już
moduł komfortu

@Niebadzlosiem: Mamy 2019 rok i ciekaw jestem, czy jakiekolwiek auto od VAG-a w końcu ma moduł komfortu, który się nie #!$%@? z byle powodu, nie zalewa go, nie przegrzewa i w ogóle po prostu #!$%@? działa.

Ibiza z 2006 roku. Jak zasunę szybę od strony kierowcy do końca, to sama zjeżdża na dół. Czasem raz, czasem dwa, czasem trzy. Bo tak. Jak jest zimno, to zasuwa się normalnie, jak
@Pangia: Odpukać w nieszpachlowane xD moduł działa idealnie. To był jeden z tych elementów na który mega zwaracałem uwage kupując. Po kupieniu wyczyściłem wszystkie spływy wody liście by woda się nie lała.
Mega też uważam by nie namoczyć bo #!$%@? moduł komfortu jest pod nogami kierowcy xD brawo vag! xD
To niestety nie nieśmiertelny golf :<
Żeby nie blacha Golf 3 by przeżył większość nowych aut xd