Wpis z mikrobloga

w temacie PHP + MySQL zatrzymałem się jakieś 15 lat temu. Pisze każdy formularz na www z palca, bez frameworków itd. Robię teraz stronkę na której będę dużo zapisywał, odczytywał, edytował w bazie. Czy sa jakieś web buildery do takich prostych zastosowan - szybka budowa formularza, podpiecie go do bazy danych i podstawowe operacje skasuj, zapisz, edytuj?

#webdev #php #mysql
  • 13
  • Odpowiedz
@mariecziek: Dreamweaver to było jakieś dziwne... Niby działało ale nie działało...
@Wychwalany: słuchej, skoro robisz tego sporo to machnij sobie jakąś uniwersalną funkcję czy prosty framework. Ja tak robiłem z mapami. Leciałem tego sporo to walnąłem sobie czysty silnik i tylko dopisuję co mi trzeba.
  • Odpowiedz
@Sckb: Ja też zrobiłem swój framework na componentach symfony. Ostatnie 2 lata pracuję właśnie nad takim projektem, gdzie ktoś zatrzymał się 15lat temu w PHP i nie ma żadnego frameworka. Musiałem sobie walnąć właśnie Router, parameterbag, robiłem też autoloading serwisów itd. Jest to najprostszy sposób ogarniać łatwo wszystko co wykorzystujesz w cały projekcie (jakieś zabezpieczenia, routing itd).
  • Odpowiedz