Wpis z mikrobloga

@egold94: Nigdy nie zrozumiem fenomenu zakładania blokad, #!$%@? nigdy, szczególnie w czasach, gdy mamy aparaty cyfrowe.

Sam byłem świadkiem, gdzie kobieta stanęła tak, że częściowo blokowała ruch (mała osobówka przejedzie, większy suv czy bus już nie dał rady). Przyjechała straż miejska i co zrobiła? #!$%@? blokada i #!$%@?, elo, nie ma nas. Po kilku minutach przychodzi roztrzepana właścicielka auta, kręci się, dzwoni, szuka... jakieś 40 minut, jak się skończyło? Nie wiem,
w przypadku założenia blokady zostają również naklejone naklejki informacyjne na drzwi z obu stron plus przednia szyba na wprost siedzenia kierowcy. Naprawdę ciezko jest tego nie zauważyć


@boso_przez_wykop: To tej kobiecie na pewno tego nie przykleili, włożyli tylko jakąś kartkę za szybę. No ale to było już kilka lat temu, wiec procedury mogą być już inne.
@rzeznia22 Ja jeszcze w czasach studiów byłem świadkiem czegoś zupełnie odwrotnego stało auto przed bramą taką drewnianą w kamienicy ale żaden samochód tam nigdy nie wjeżdżał. Przyjechała straż miejska i nie założyli blokady tylko wezwali jakiś holownik w sensie pomoc drogowa. Widać było że ewidentnie chcą coś ugrać bo facet z holownika tak się spieszył że nawet przejechał na czerwonym świetle. Dodatkowo i myślę że strażnicy musieli być z nim w zmowie
@rzeznia22 Jak sobie to wyobrażasz? Mandat ktoś musi przyjąć. Chcesz wysłać mandat właścicielowi, kiedy ten nie musiał wcale być kierowcą i nie można go ukarać za niewskazanie sprawcy. Do tego taki mandat wysłany po 2 miesiącach nie ma wartości wychowawczej - równie dobrze możesz w tym samym miejscu stawać codziennie przez miesiąc, a po miesiącu dostać 30 mandatów. Gdzie tu sens?
Blokada może #!$%@?ć, ale błyskawicznie uczy pokory - szczególnie, gdy się
@Tarec: Czyli mówisz, że wystarczy nałożyć maskę konia na twarz i można mieć wywalone na fotoradary? W tej sytuacji też właściciel samochodu może nie wskazać sprawcy i niczym się nie przejmować?
Poczytaj jak wygląda procedura w przypadku świstka za wycieraczką od SM.
Jak sobie to wyobrażasz? Mandat ktoś musi przyjąć. Chcesz wysłać mandat właścicielowi, kiedy ten nie musiał wcale być kierowcą i nie można go ukarać za niewskazanie sprawcy.


@Tarec: a z fotoradarów jakoś są wysyłane i nie ma problemu
@rzeznia22 Raz tak dostałem żółtą karteczkę za szybę i na komendzie pokazali mi sesję mojego auta, żadnych blokad nie było i miałem tydzień żeby się stawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CinuLNS @mirasKo-Kalwario No tak nie do końca nie ma problemu:
https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/niewyrazne-zdjecie-z-fotoradaru-sad-nie-mozna-zmusic-wlasciciela-by-wskazal-kierowce,357263.html

SM może wystąpić do sądu z wnioskiem o ukaranie za odmowę, ale sąd nie musi takiego wniosku uznać, a w dodatku wyrok nie odbija się na punktach karnych. Poza tym jak sobie wyobrażacie weryfikację pomiarów? Ja uważam, że zostawiłem 1.5m na chodniku, a strażnik że nie - jak mam się bronić? A może znak zakazu był przewrócony albo zasłonięty drzewem, co