Wpis z mikrobloga

Ciekawią mnie wasze odczucia z #rdr2. Osobiście uważam, że jest to gra generacji jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, na plus również ciekawe zadania poboczne i długi wątek główny, ALE jednocześnie zastanawia mnie jak to jest, że ludzie zachwalają złożoność tej gry, że można szczotkować konia, jedzenie trzeba upiec, broń można czyścić, a ja z tego w ogóle nie korzystałem. Jedzenia nigdy mi nie brakowało z tego co szabrowałem w czasie misji, a często nawet nie musiałem jeść, bo tam nie ma paska głodu tylko rdzeń który równie dobrze można uzupełnić spaniem, konia nigdy nie szczotkowałem, niby jakaś tam więź i wgl. ale to co tam ta więź odblokowywała to nigdy z tego nie skorzystałem, jakieś stawanie dęba itd. na co to komu, pierwszy raz do rusznikarza poszedłem w 35 godzinie gry i wtedy też po raz pierwszy i ostatni kupiłem jakąś broń (pistolet, bo resztą broni gra sama szczodrze mnie obdarowała) i najczęściej używane wyczyściłem. Zmierzam do tego, że ta gra jest na tyle prosta, że żadnych z tych ciekawych mechanik nie trzeba wykorzystywać, no bo po co mam napadać na jakiś dyliżans skoro gra rozdaje mi pukawki za darmo, po co mi je ulepszać skoro i tak wrogowie padną od headshota, którego ciężko nie trafić bo autoaim jest perfidny i wystarczy tylko ciut w górę wycelować (ktoś zaraz powie hurr durr można wyłączyć auto aima, ale umówmy się celowanie bez wspomagania na padzie w 30 fps to taka przyjemność jak dławienie się murzyńskim pytongiem). Dużo lepiej elementy survivalowe wprowadził kingdom come deliverance bo tam faktycznie trzeba było i jeść i spać i się myć. Grę ukończyłem w 45h czyli dużo szybciej niż wspomniane kingdom come (60h), wiedźmin 3 z dlc (90h), czy ostatnie kredo asasynów (75h)
#xboxone #ps4 #gry,
  • 21
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: mam takie samo zdanie. Gram i się zastanawi czym tu się podniecać. Historia ciekawa, widoki takie, że czasem po prostu się zatrzymuje i oglądam, ale te wszystkie "smaczki" to o kant dupy obić.
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: Fakt faktem, że trochę za prosta była ta gra momentami, również z wielu dostępnych opcji nie korzystałam, bo nie widziałam takiej potrzeby. Napady na dyliżanse, sklepy, banki? A po co to komu, jak od 3 rozdziału już z samych misji miałam więcej kasy niż mogłam wydać. Któregoś razu kupiłam cały dostępny asortyment w sklepie tylko dlatego, że nie miałam już co robić z pieniędzmi, a nawet wtedy połowy nie
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik mysle ze jakby spanie, szczotkowanie itp bylo czymś koniecznym to duzo ludzi by sie odbilo od tej gry
A tak jesli chcesz miec imersje i sie bawic w cos ala symulator to mozesz a jak chcesz ciagnac tylko fabule to tez mozesz
Wiec wilk syty i owca cala imo
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: przehypowany shit, jakbym chciał pograć w survival czy symulator to bym pograł w lepsze gierki, na fali popularności tych gier rockstar zepsuł swój najlepszy tytuł *RIP RDR1 moja ulubiona gra poprzedniej generacji
  • Odpowiedz
@kotoamatsukami ale przez te #!$%@? ucierpiały inne elementy gry bo tworcy sie rozdrobnili na setki róznych mechanik i nie dopracowali ani strzelania ani sterowania, nie chcialo im się nawet naprawic fake HDRa
  • Odpowiedz
@kotoamatsukami to, że ty nie czujesz to twoje zmartwienie.
Jaka inna gra AAA w 2018 ma full auto aim? nawet 10 lat temu to był archaizm z ery ps2

Dlaczego sterowanie nie jest reponsywne i kilka funkcji jest przypisane pod te same przyciski?

Dlaczego podczas cutscenek postac sama zmienia bronie a pozniej zaczynamy walke bez swoich najlepszych
  • Odpowiedz
@grzysztof: #!$%@? człowieku auto aim możesz wyłączyć co za problem. Masz kilka funkcji pod jednym przyciskiem bo jest wiele opcji do wykonania a pad ma swoje ograniczenia, nie ma tylu klawiszy co klawiatura. Nie zauważyłem żeby postać zmieniała broń samoczynnie, chyba że wymaga tego misja (np łuk) jeśli miałeś inaczej to Twój problem. To że potykasz się o mały kamyk to też Twój problem, bo ja przewracałem się tylko #!$%@?ąc
  • Odpowiedz
@kotoamatsukami haha ty faktycznie graleś czy tylko oglądaleś gejmplej? Poziom trudności jest jeden i nie da się go zmienić, autoaim mozna ograniczyć i jak tak gralem ale sterowanie jest wtedy nieprecyzyjne (nie bez powodu domyślnie gra się w tym trybie)
A co moich 'problemów to wszyscy sie na to skarżą od poczatku. Jeżeli nie masz tych problemów to może coś załatali bo ja gralem na premierę lub widzialeś tylko youtuba
grzysztof - @kotoamatsukami haha ty faktycznie graleś czy tylko oglądaleś gejmplej? P...
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: z jedzeniem to jest chyba tak, że faktycznie możesz tam jeść sporadycznie i uzupełniać rdzenie snem, ale w statystykach będziesz miał niedowagę i wtedy rdzenie i hp szybciej się wyczerpują, ale ja to zauważyłem dopiero pod koniec gry, po wejściu w menu statystyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AndrzejBreivik: bardzo dobrze opisałeś, mam takie same wrażenia. Może poza dławieniem się murzyńskim pytongiem, bo nie miałem okazji.

będziesz miał niedowagę i wtedy rdzenie i hp szybciej się wyczerpują


@BlackWidower: to prawda, ale nie ma to większego wpływu na grę, i wciąż gra się łatwo.
  • Odpowiedz