Wpis z mikrobloga

Dotarły do mnie okulary wspomagające rozróżnianie barw, specjalne takie, dla daltonistów. Okulary do używania poza pomieszczeniami, lekko przyciemniane, EnChroma Cx3 Sun. Zerknąłem tylko na szybko, faktycznie inaczej przez nie coś widać, ale nie chcę tak patrząc w białe ściany testować. Zamierzam zrobić to na dworze, żeby więcej kolorów wokół mnie było, tak jak sugerują sami twórcy. Ktoś zainteresowany moją reakcją?

Nigdy nie zobaczyłem niczego na żadnej tablicy Ishihary, poza testowymi, szarymi tłami z kolorowymi liczbami. Mam olbrzymie trudności z rozróżnianiem, a czasem nawet widzeniem wszystkich kolorów, które mają domieszki czerwieni. Fiolety, róże, czasem nawet brązy często mylą mi się z niebieskimi, pomarańczowymi i zielonymi. Efekt, wydaje mi się, powinien być dla mnie mocno widoczny, może nie spektakularny, ale na pewno oszałamiający.

#okulary #deuteranopia #daltonizm #enchroma
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sawpel: jak pytałeś o kogoś z tymi okularami, to nie mogłem Ci odpisać, ale jeden mirek już publikował swoje wrazenia i było dokładnie tak, jak pisałeś w pierwszym wpisie
@pilot1123: Deuteranopię. W grach to już w ogóle jest jazda. W Wiedźminie 3 najgorsze były wiedźmińskie zmysły, bo ja nie widziałem na tle lasu tych znaków :P Wszystkie momenty z tropieniem biegałem na ślepo, autentycznie kutwiłem na prawo i lewo.
@pilot1123: @Lepki:

Nie było to jak na filmikach ze łzami i szczęką na ziemi, ale szczęka na ziemi została ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nagrywanie nie miało sensu, po założeniu w zasadzie nie czułem zmian, a po 10 minutach zmiany zaczęły być mało wyczuwalne. Prawdziwa moc zaczęła się ujawniać po około pół godzinie, gdy już znudzony tym wszystkim poszedłem do sypialni i prawie zwątpiłem. Pled arbuzowy zarzucony
Odesłałem okulary, zwrócili pieniądze, także zwroty działają. Zamówiłem też wersję korekcyjną, którą też już otrzymałem.
@tenbatonik: Zabieram je ze sobą wszędzie, nawet jeśli nie jest w pełni słonecznie. W tym roku, w wieku 30 lat, zrozumiałem dlaczego chodzenie na grzyby jest fajne. Jak się rozróżnia grzyby od podłoża, drzew i generalnie można grzyb dostrzec nim się go zdepnie, to to jest naprawdę fajna sprawa :D

Jazda autem jest, ekhu, no prostsza. Sygnalizacja nigdy nie była problemem, ale znaki, rogatki, one wszystkie świecą jak żarówki tą swoją
@cd6057: Zamawiałem bezpośrednio ze strony producenta: https://enchroma.com/

Wszystkie opłaty celne są z automatu dodawane do kosztów wysyłki na ich stronie. Na celnej pytali mnie tylko co jest w środku, a po odpowiedzi od razu słali je dalej, dzięki czemu dostawa jest naprawdę szybka.
@Sawpel dzięki, zastanawiam się między enchroma i pilestone. pilestone można zamówić z UK za około 500pln.
Jak je oceniasz po dłuższym okresie? Nosisz je na codzień?
@cd6057: Dokładnie tak jak pisałem miesiąc temu:

"Zabieram je ze sobą wszędzie, nawet jeśli nie jest w pełni słonecznie. W tym roku, w wieku 30 lat, zrozumiałem dlaczego chodzenie na grzyby jest fajne. Jak się rozróżnia grzyby od podłoża, drzew i generalnie można grzyb dostrzec nim się go zdepnie, to to jest naprawdę fajna sprawa :D

Jazda autem jest, ekhu, no prostsza. Sygnalizacja nigdy nie była problemem, ale znaki, rogatki, one
@mrufcyn: Tak samo jak i na początku :P Generalnie idąc gdziekolwiek na łono natury zawsze biorę, bo to jedyny sposób by zobaczyć coś więcej. Bez nich nie zobaczę ani zwierząt w trawie, ani grzybów w lesie, ani połowy kolorów liści podczas jesieni, ani maków na polu. Biorę je też zawsze w trasę, znaki są znacznie łatwiejsze do rozpoznania na odległość i bardziej przykuwają uwagę.