Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś miałem praktyki na policji. We krwi (z domu rodzinnego wyniosłem) mam używanie zwrotów grzecznościowych i tak do każdego mówiłem "Dzień Dobry", jeśli widziałem go pierwszy raz na oczy. Pewnego razu wprowadzali na przesłuchanie jakiegoś gościa, który był recydywistą (a tym razem oskarżonym o morderstwo). Jako, że myślałem, że to normalny funkcjonariusz (typ wyglądał normalnie, a czesto i policjanci wyglądają jak patusy, żeby sie wtopic w srodowisko gangusow) to normalnie powiedziałem "Dzien dobry". Potem przyszedl jakis tam przelozony i do mnie z tekstem, ze jestem za miły i zacytował tego gangusa "O #!$%@?, ale tu macie kulturke".
#praktyki #truestory i moze troche #heheszki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a czesto i policjanci wyglądają jak patusy, żeby sie wtopic w srodowisko gangusow)


@AnonimoweMirkoWyznania: masz, poprawiłem

a czesto i policjanci wyglądają jak patusy, ż̶e̶b̶y̶ ̶s̶i̶e̶ ̶w̶t̶o̶p̶i̶c̶ ̶w̶ ̶s̶r̶o̶d̶o̶w̶i̶s̶k̶o̶ ̶g̶a̶n̶g̶u̶s̶o̶w̶ bo są patusami
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie w pracbazie pracują kobiety 30-60 lat niektóre, tym starszym zawsze mówię "dzień dobry", nie wiem czemu, ale no tak jak Ty. Z domu wyniosłem kulturę, zawsze im to mówię jak się pytają czemu ja do kuja Pana mówię do nich dzień dobry a nie cześć skoro pracujemy razem xD
  • Odpowiedz
  • 3
@pjoooter miałem to samo. Lvl 19. Miły, kulturalny, dobrze wychowany. Wszystkim mówiłem dzień dobry. Takiej jednej lvl 35 też. I ona poszła do mojej przełożonej, mówi: Ania czy ja wyglądam tak staro? Bo mi Wycu mówi "dzień dobry" zamiast "cześć". Co z tego że widzieliśmy się może ze 2 razy i słowa nie zamienialismy. Ehh te różowepaski
  • Odpowiedz
@pjoooter @Wycu91 : ja też zawsze tak mówię do nowo poznanych osób. Po czasie już normalnie na cześć jeśli pracujemy razem, ale tak do 50-tki raczej. Starszym cały czas na dzień dobry, no chyba że sami zaproponują przejście na Ty
  • Odpowiedz
  • 2
@trevoz wiesz teraz to wiem. Ale wtedy, byłem tygpdniowym swieżakiem w firmie. ))¯_(ツ)_/¯ No i później tez w pracy pojawił się "starszy" człowiek. Miał córkę w moim wieku. Cholernie ciężko było mi się przestawić na "cześć" :D W końcu mnie #!$%@?ł i nakazał mówić "cześć", bo się staro czuje :D
  • Odpowiedz
@trevoz wiesz teraz to wiem. Ale wtedy, byłem tygpdniowym swieżakiem w firmie. ))¯(ツ)

No i później tez w pracy pojawił się "starszy" człowiek. Miał córkę w moim wieku. Cholernie ciężko było mi się przestawić na "cześć" :D


@Wycu91: też tak mam, współpracuję z jednym gościem który jest w wieku mojego ojca (a wygląda na jeszcze więcej). Od razu kazał mi przejść na "Ty" i cholernie ciężko mi
  • Odpowiedz
do rodziców zwracamy się w trzeciej osobie...


@enron: Kiedyś kolega dzwonił do kogoś (myśleliśmy że do matki): "niech tata coś tam zrobi, bla bla bla, niech tata coś tam".
Inny kolega do niego powiedział gdy skończył dzwonić, "czemu ty nie zadzwonisz do taty tylko przez matkę wszystko?"
"Ale przecież z tatą gadałem"

Mózg rozwalony XD
  • Odpowiedz