Wpis z mikrobloga

@WroTaMar: Bo sztucznie reinstytuowane z zewnątrz państwo wykorzystało sytuację Gdańska, który walczył o jego niepodległość wielokrotnie (Grunwald, stoczniowcy) i wcieliło go do siebie uzurpując prawnie nienależną mu władzę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WroTaMar: ok, moze źle ogólnilem ale na pewno wiesz ze to jedna i ta sama arteria tylko inaczej nazwana w innych odcinkach.

A ja jestem za tym, by jak najbardziej promować eurowybory. Dziwnym trafem prawica zwykle jest za tym by promować patriotyzm. Szkoda tylko, że nie tam gdzie trzeba, jak widać.
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: Nie odpowiedziałeś w ogóle na pytanie. Kto powinien wg ciebie sprawować władzę w Gdańsku?
@pawelczixd: w promowaniu eurowyborów oczywiście nie ma nic złego. Ale odnoszę wrażenie, że wybrano wątpliwą estetycznie metodę z tymi tabliczkami (zdjęć nie mam). I że mogło chodzić o przytulenie kasiory publicznej.
  • Odpowiedz
@WroTaMar: Pytałeś kto ma, nie kto powinien mieć. Odpowiedziałem na nie wyczerpująco. Gdańsk ma senat wybrany przez obywateli i ich potomków. To oczywiście słaba instytucja i wiele kół znaczących obywateli FSD zastanawia się i debatuje nad przyszłym kształtem miasta.
  • Odpowiedz
@Line-Storm: tego nie wiedziałem. \W Gdańsku na alei zwyciestwa byłem wczoraj. Dalej to nie tłumaczy tabliczek z tagu drzewnego i podwala staromiejskiego.
@Slucham_psa_jak_gra_: wybacz, ale wyskakiwanie z jakimś senatem jest tak samo poważne jak Breivik pitolący o swoim zakonie templariuszy. Wybacz bezpośredniość.
  • Odpowiedz
@WroTaMar: Nie ma sprawy, to po prostu zabieg dostosowany do możliwości i czasów - wyskakiwanie z zewnętrznie reinstytuowanym, słabym, marionetkowym państewkiem z pretensjami do wszystkich sąsiadów nie wymaga poważniejszej kontry.
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: Normalnie jakbym polemizował z gdańską wersją Szczepana Twardocha. To samo zaślepienie. Ten twierdził jednym ze swoich felietonów, że Polska to 3 europejska liga. Jako państwo, pewnie ogólnie miał na myśli. Szkoda, że nie dodał w której europejskiej lidze grałby jego śląski heimat. xD
Zwłaszcza pozbawiony emerytur górniczych...
Tak więc w której lidze grałby Gdańsk w Europie? Odpowiem za ciebie.
Gdańsk bez pieniędzy z ZUS-u na emerytury i pieniędzy pochodzących
  • Odpowiedz