Wpis z mikrobloga

Mirki mam vps w #mintshost aktualnie #hekko i na początku płaciłem za niego ~25 zł aktualnie po wielu latach (Wydaje mi się że mam go gdzieś od 2013 czy 2014) płacę ~36 zł za słabsze parametry niż były na początku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Postanowiłem zmienić i jakoś na początku roku wziąłem sobie na miesiąc testowo najtańszy serwer w #ovh (VPS SSD 1) w warszawie i byłem zadowolony bo nie było żadnych problemów serwer śmigał wszystko było git przepustowość jak obiecywali 100/100 ale z tego co wszyscy piszą support leży w ovh co jest przeciwieństwem mojego aktualnego hostingu gdzie potrafią odpisać na maila w kilka minut ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chciałbym ten mój jeden serwer wymienić na 2-3 serwery w OVH ale obawiam się trochę ich supportu i tego że kiedyś serwery VPS w OVH bardzo lubiły spadać z rowerka jeżeli mnie pamięć nie myli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Serwery miałby głównie służyć do testowania czy jakiś mniejszych projektów typu bot na discorda czy jakieś małe API.

Jak myślicie zmiana się opłaca lub może ktoś ma jakieś lepsze oferty ( ͡º ͜ʖ͡º)?

#hosting
  • 13
@Raspajpi: Możesz zobaczyć na scaleway.com. Digitalocean jest genialny niestety transfer o którym mówisz może być drogim problemem. Co do OVH, VPS są dobre. Support również ale polecam ci wyłącznie telefoniczny. Rzeczywiście kontakt mail/ticket z nimi czasami jest teoretyczny tylko.

Z drugiej strony jeżeli tylko testy to zawsze możesz jednorazowo utworzyć sobie osobne konto Google. GCP daje ci na start około 1000 złotych na pierwszy rok, testy bez żadnych zobowiązań. Oczywiście później
@devones: GCP już wykorzystałem bo używam go razem z AWS na produkcji więc lipa z tego co się orientuje to Azure też wykorzystałem kiedyś więc darmowe okresy testowe odpadają.

Scaleway wygląda spoko jednak lokalizacje mi nie za bardzo odpowiadają ale ewentualnie zapisze jako plan B ( )

DigitalOcean kiedyś używałem i dodatkowy 1TB to ~$10 więc trochę lipa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Raspajpi: https://webh.pl/serwery-vps-kvm ?
Super ceny, własna serwerownia w Łodzi, brak limitu na transfer

Jeśli chcesz mogę podać kod na rabat 20%. Po roku, masz 20% za "lojalność" + ewentualnie dodatkowo 10% za płatność z góry na rok.

Za 60 zł (48 zł z kodem) masz:
- 4 CPU, 8 GB RAM
-lokalizacja: Polska (własna serwerownia w Łodzi)
- dyski SSD
- kopia co 1 godzinę i utrzymane 14 dni wstecz,
@Raspajpi: Przede wszystkim bron Cie Panie Boze przed kolezkami jak wyzej, ktorzy po prostu sobie zarobią na tobie na serwerze i wciskają ci linki polecające.

Proponuje, jeśli to nie jest jakiś problem, kupować co miesiąc inny serwer i przetestować po prostu dostawców - chyba, że migracja od jednego do drugiego jest problemem - wtedy niestety nie jestem w stanie nikogo polecić, poza może kimsufi albo soyoustart o ile Ci sie w
@InformacjaPrawdziwaI: Refy zawsze omijam a z migracją może być problem niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do Kimsufi i So You Start to jest to OVH więc wydaje mi się że różnicy nie będzie chyba że źle myślę ( ͡º ͜ʖ͡º) (Zwłaszcza że VPS'y Kimsufi to dokładnie to samo co OVH oferuje)
@Raspajpi:
Nie, róznica jest znaczna.
VPS polega na tym, że ileś wirtualnych maszynek trafia na dedykowana sprzetową maszynkę - i dostajesz wtedy po dupie, jak na przyklad na inny VPS na tej samej matce leci atak sieciowy lub na przykład znaczna cześć VPSów z twojej matki zjada dużo procesora - dla ciebie wtedy może być mniej niż w ofercie.

W kimsufi/soyoustart (i mówie to o dedykowanych serwerach, nie VPSach, zobacz, że
@Raspajpi: I jeszcze taka kwestia, mógłbym Ci polecić firmę w której pracuje bo pilnuje, żeby tam takiego przepełenienia nie było, ale tego nie zobie - wiec jak pisałem, lepiej testować wszystkie (i nie skreslac zadnych firm ze wzgledu na opinie, skreslac mozna jedynie ze wzgledu na budzet i wyniki testów).
@InformacjaPrawdziwaI: Różnice pomiędzy dedykiem a serwerem VPS znam więc nie musiałeś tłumaczyć ( )

Myślałem że chodziło Ci o serwery VPS dlatego napisałem o tym że różnicy raczej z OVH nie będzie.

Z tego co widzę na Kimsufi to te mniejsze serwery które mnie interesują się wyprzedały dodatkowo są w lokalizacjach nie za bardzo mi odpowiadających a serwery dedykowane na So You Start i OVH zaczynają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Raspajpi: w ovh otwierasz zgłoszenie i do 24h masz w dzień roboczy odpowiedź chyba, że jest więcej zgłoszeń. Jak Ci się śpieszy to dzwonisz i prosisz o sprawdzenie i wtedy szybciej masz zrobione