Wpis z mikrobloga

Heja,

powiedzcie mi, jak w praktyce wygląda zasięg przesyłu wideo w #dji #mavicair . Według producenta po WiFi jest to kilkadziesiąt metrów, przez kontroler 2km (o co tu tak w ogóle dokładnie chodzi? Zgaduję, że mogę kontrolować drona samym telefonem - wtedy mam zasięg WiFi, a jeśli użyję kontrolera i podepnę pod niego telefon to będę miał 2km. Dobrze rozumuję?).

Wg ludzi z youtuba zasięgi są różne - jednym wideo pada po 150m, inni latają 1500m i jest ładny obraz. Kto sprawdzał?
Oczywiście mówimy o zasięgu dla CE.
#drony #quadcopter
  • 12
kontroler ma mocniejszy sygnał. Do tego kabel OTG. Co do zasięgu to też zależy czy to teren bez zakłóceń czy miasto. Dużo osób przełącza się na FCC.


@CeZiK_: Rozumiem, że kontroler ma mocniejszy sygnał, natomiast to dron wysyła obraz, więc to od niego powinien zależeć zasięg.
Teren rozumiem, w praktyce 2km to jest zapewne nieosiągalna wartość, ale ten 1km byłoby fajnie mieć ;)
@Kicer86: tak, to dron wysyła sygnał wideo, ale równie ważny jak najdajnik jest odbiornik. O zasięgu przy korzystaniu tylko z telefonu nie mówię bo to powinno być zakazane z uwagi na zagrożenie

Na kontrolerze w trybie FCC 2.4 na wsi spokojnie 2km robi, w mieście na 5.8 1km bez zrywek, dalej nie testuje bo to nieodpowiedzialne
@kj5:

O zasięgu przy korzystaniu tylko z telefonu nie mówię bo to powinno być zakazane z uwagi na zagrożenie


Przez zagrożenie masz na myśli utratę zasięgu? Return to home powinno ratować sytuację.

Na kontrolerze w trybie FCC 2.4 na wsi spokojnie 2km robi, w mieście na 5.8 1km bez zrywek, dalej nie testuje bo to nieodpowiedzialne


a na CE testy robiłeś?
@CeZiK_ wygląda obiecująco. Rozumiem (bo to nie jest dla mnie oczywiste - ze specyfikacji drona to nie wynika), że do video zawsze używane jest wifi, niezależnie, czy używa się telefonu czy kontrolera?
@Kicer86: Zasięg może być różny w zależności od miejsca w jakim się znajdujesz, według producenta w CE do 2km w FCC do 4, w praktyce takie wyniki osiągniesz w idealnych warunkach, w mieście może zrywać obraz znacznie wcześniej (nawet 200m jak dużo zakłóceń). Wbrew pozorom 200m to i tak całkiem sporo. po 500m już go nie wypatrzysz na niebie (jest taki mały) więc jeśli nie masz uprawnień na latanie poza zasięgiegiem
@sm_m: generalnie taki zasięg jak piszesz mnie zadowala, dlatego właśnie celuję w duży zasięg teoretyczny, bo wiem że praktyce będzie w najlepszym przypadku 1/4 tego.