Wpis z mikrobloga

Jak ludzie w #japonia podchodzą do prywatności? W kilku serialach (dobra kogo oszukuje - anime) widziałem że postacie chodzą nago w łazienkach - czy Japończycy nie czują się nieswojo korzystając w kilka osób nago z łazienki(/to nie była europejska łazienka, ale pomieszczenie do dbania o higienę)? Np. Kąpiel w ciepłym źródle nago z podziałem na płcie (spokojnie cenzura była)(ja bym kąpał się w kąpielówkach ¯_(ツ)_/¯). Czy poprostu wizja autora anime? #glupiepytanie @ama-japan
  • 6
@jazmojegopokoju w onsenie absolutnie nie. Większość nie jest koedukacyjna. Nagość nie jest tematem tabu. W większości onsenów zabroniona jest kąpiel w jakimkolwiek ubraniu, dostaje się przeważnie mały ręcznik, z którym można wejść do ofuro, a niektórzy zakrywają swoje miejsca intymne gdy zmieniają pomieszczenia. Nie jest to coś wyjątkowego.
@jazmojegopokoju: wygoogluj Onsen / Sento. To normalne, że chodzi się tam nago. Ale oczywiście nie są to łaźnie koedukacyjne, jest podział na płeć. Z resztą daleko szukać nie musisz, w Skandynawii też chodzą nago pod prysznic na basenie czy do sauny.