Wpis z mikrobloga

Wiem że #nocnazmiana ale może ktoś zauważy wpis.

Otóż pytanie kieruje głównie do #niebieskiepaski zmagający się z wypadaniem włosów. Już wiek mocno +20 i #zakola zaczynaja coraz bardziej się powiększać i o ile to byłem w stanie zaakceptować to w ostatnim czasie (jakieś 4 miesiące) włosy wypadają w coraz większych ilościach, żeby było śmieszniej to później część odrasta tak że na czole z prawej strony zakola są trochę mniejsze niż z drugiej przez co na zdjęciach wychodzę z takim "zębem" wystrzyżonym z jednej strony pod kątem 90* xD

Rozumiem że testosteron (jeśli się nie mylę) oraz geny powodują łysienie to jednak medycyna idzie do przodu i co rusz powstają nowe specyfiki. Do tego należy dodać ze w ostatnim czasie dużo mam wysiłku w życiu codziennym, troche nerwów oraz kiepskie odżywienie bo czasu nie mam by codziennie jeść zdrowo. W związku z tym chciałbym sie dowiedzieć czy są jakieś leki które by pohamowały wypadanie? Jakieś lepsze odżywki, może witaminy w tabletkach?

Jakiś czas temu rozmawiałem z jedną znajomą #rozowypasek która jest młodsza ode mnie (chyba 22 lata xD) i mówiła coś ze stosuje jakieś leki bo jej właśnie włosy wypadały co w przypadku różowych w tym wieku nie jest normalne, niestety nie zapytałem o co a teraz z nią zbytnio kontaktu nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem ze moja matka też ma ten problem a jest lekko po 50tce to stosowała jakis LOXON 5% jednak gdy ja poprosiłem o pomoc to mnie wyśmiała mówiąc że u mnie w rodzinie wszyscy szybko łysieli :(

Zmieniałem szampony ale nic nie dawało, kiedys stosowałem te dla sportowców od Adidasa, AXE a z czasem zmieniłem na inne które niby wzmacniają cebulki, likwidują łupież (też był z tym problem) i inne cuda.

Ktoś coś mógłby poradzić?

#logikaniebieskichpaskow #wlosy #zdrowie #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Trzeba dojrzewać z godnością. Maszynka i pojechał. Wiem co mówię (40+). Kiedyś próbowałem za namową stosować różne specyfiki, między innymi Loxon i nic to nie daje. Szkoda kasy i czasu. A poza tym, dobrze jest być łysym ;)
  • Odpowiedz
albo po prostu samoakceptacja.


@ManiacTeam: ciężko jest mi akceptować innych a co dopiero siebie bo mam wiele zastrzeżeń co do swojego wyglądu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Trzeba dojrzewać z godnością.


@zloty_sraczyk: Już dawno straciłem resztki godności więc o tym nie ma mowy :/

Maszynka i pojechał. Wiem co mówię (40+).


25 lat to nie ponad 40ci.

Szkoda kasy i czasu.


Jednego i drugiego mam pod dostatkiem.
  • Odpowiedz
@zloty_sraczyk: @zloty_sraczyk: @FeyNiX: ale #!$%@? głupoty. To teraz słuchaj jeśli to nie łysienie androgenowe ( umów się do dermstologa albo nawet lepiej trychologa niech ci sprawdzi ) a np stres czy tarczyca to spróbuj witamin i oczywiście ogranicz stres. Jeśli jednak łysiejesz to wchodzisz na loxon, fina i do tego jak chcesz szampon nizoral. Loxon na porost, fin na zatrzymanie wypadania i nizoral jako pomocniczy szampon który blokuję dht.
  • Odpowiedz