Wpis z mikrobloga

Opisujemy mechanizm, działający świetnie także na Wykopie, w którym nieco naiwni internauci oddają skany swoich dowodów tożsamości za 50 PLN: https://www.wykop.pl/link/4933571/jak-zarobic-50-zl-w-5-min-czyli-na-czym-polega-szwindel-z-kryptowaluta-stellar/

Co ciekawe, nie zdarzył się nam chyba nigdy na Wykopie artykuł tak gorliwie zakopywany - psujemy komuś biznes?

#zaufanatrzeciastrona #security #bezpieczenstwo #kryptowaluty #stellar
  • 28
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona: Gdzie tu jest jakiś szwindel według was? Proszę mi tu nie szkalować uczciwych mirków. To zwykła usługa pośrednictwa, doliczając swoją marżę. Przecież nikt tu nikogo nie oszukał tylko pomógł i wziął za to marże. W US się nagle bawicie?
  • Odpowiedz
Prawnicy, których pytaliśmy, mówią że klasyczny przypadek wykorzystania niewiedzy i braku doświadczenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i to na niemałą skalę.


@ZaufanaTrzeciaStrona: Poważnie? Pod taką interpretację można byłoby podciągnąć niemal każde możliwe pośrednictwo.
  • Odpowiedz
@xinn: Nie. Tak samo jak sprzedaży garnków za 6000 wartych 200 PLN starszym ludziom nie podciągniesz pod zwykłą operację handlową. Sąd może na podstawie doświadczenia odróżnić kiedy dochodzi do wykorzystania niewiedzy kupującego.
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona: Pomijając kwestie czy to dobry czy złe to dlaczego nie podciągniesz pod operację handlową? Jest jakaś granica marży i prawo narzuca nam ile możemy na sprzedaży zarobić? Czy sprzedaż agregatów prądotwórczych na terenach nawiedzonych przez kataklizmy z ogromną przebitką też podciągniesz pod 286? Temat w sumie ciekawy a ciekawość trzeba zaspokajać więc poszukałem i...

Znalazłem trzy orzeczenia w sprawie sprzedaży garnków i art 286 i w każdym z nich
  • Odpowiedz