Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #niebieskiepaski
Witam, obecnie jeżdże trzeci rok Kross Level R1. Dzisiaj odwiedziłem rodziców i przejechałem się moim starym 15 letnim Kona Shred. Pomimo tego, że wszystko jest tak do regulacji i wymiany jeździło się po lesie o wiele lepiej i stabilniej.
Mireczki, powiedzcie mi, opłaci się remontować taki stery rower czy lepiej kupić jakiś nowy? Do wymiany korba, stery, support, serwis amortyzatora, przerzutek i hamulców. Wymiana wszystkich linek. Dodatkowo po puszczeniu kierownicy rower mocno skręca w lewo, nie wiem czy pomoze wymiana sterów, czy okaże się że amortyzator będzie do wymiany.
  • 9
@Rouksa: oczywiście wymiana na normalne części, a nie zębatka firmy zębatka. A, obecnie jest dwurzędowa zębatka, ja też chciałbym wymienić na trzyrzędową
@GrubyKociol rower trialowy wygląda się mieć taką samą wadę jak BMX. Strasznie #!$%@? się tym gdziekolwiek dojeżdża. Ja chcę rower na którym normalnie jeździ się asfaltem i którym będę mógł szybciej pojeździć po lesie, skoczyć przez jakiś korzeń itp.
@Rouksa: do 5tys zł masz sztywniaki, powyżej enduro. Jak masz tyle kasy to bym się nawet 5 minuty nie zastanawiał czy brać sztywniaka czy fulla. Całkiem inna jazda, nie do porownania z pro sztywniakiem a co dopiero z jakimś levelem. 150mm skoku, sztyca myk myk i nawet koła 29" i rower prowadzi się jak F1 na torze :) Chyba, że jarasz się technicznymi jazdami na singlach to 27,5 oczywiście.
@Rouksa: zależy gdzie jeździsz, u mnie w okolicy trasy są raczej trudne technicznie np. dużo kamieni, wystające korzenie, dropy i nie wyobrażam sobie #!$%@?ć na hardtail'u
@Rouksa: ostatnio z mezem mielismy podobna sytuacje. Przywiezlismy do domu jego starego sztywniaka ktory stal 15 lat na balkonie i chcemy to teraz odrestaurowac. To troche jak stare samochody. Fajnie to odnowic ale jak masz czas, kase i cos normalnego do jazdy. My chcemy wyczyscic rame i nalozyc bezbarwny lakier zeby wygladala elegancko a nie jak trup. Zakup komponentow na pewno wyjdzie duzo drozej niz kupienie gotowego roweru. My dlatego wypatrujemy