Wpis z mikrobloga

Górnicy bitcoinów i innych kryptowalut, jak ja was nienawidzę. Zniszczyliście cenowo totalnie rynek podzespołów komputerowych. Wzrosty cen o jakieś kilkadziesiąt a nawet kilkaset procent kart graficznych i procesorów. Przez was obecnie kupno dobrego gamingowego komputera jest ogromnym wydatkiem, w porównaniu z poprzednimi latami. Nie szanuję, niby to jest normalne, że rynek się zmienia, ale wy zamiast go poprawić to go totalnie zniszczyliście ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pcmasterrace #komputery #bitcoin
  • 15
@Morelo Sam ją mam i nie narzekam, jeśli mówimy o 1080p to jest w zupełności wystarczającą. Czy jest tak drogo? Nie powiedziałbym, ja kupowałem ją ponad rok temu za 1500 zeta, dzisiaj jest już sporo tańsza.
@Morelo: ceny procesorów rosną bo intel jest spóźniony z 10nm o 5 lat. Slajd jest z 2013. Nie dobudowali fabryk 14nm co spowodowało ogromne niedobory.
A w szerszej perspektywie to prawo moora się skończyło i cena za jednostkę wydajności przestała spadać od 2014.
https://www.cpubenchmark.net/cpu_value_available.html zobacz gdzie jest Intel Core i3-4150, procesor z 2014.
Coś się dopiero ruszyło jak Amd wydało Ryzen. Ostatnio intel przesunął 10nm na 2021+ więc może się szykuje
źródło: comment_fZJQ4r8KC7MaQroDNs66GBN2y26T1z7w.jpg
niszczyliście cenowo totalnie rynek podzespołów komputerowych. Wzrosty cen o jakieś kilkadziesiąt a nawet kilkaset procent kart graficznych i procesorów.


@Morelo: lepiej szykuj się na ponowną podwyżkę cen kart graficznych ¯\_(ツ)_/¯