Wpis z mikrobloga

#elektronika #arduino

Powerbanki wykrywają podłączenie urządzenia na jeden z dwóch sposobów: albo sprawdzają czy urządzenie pobiera prąd jakimś rezystorem, albo czy urządzenie wysyła cokolwiek przez data.
Ja chyba mam ten 2 typ, do powerbanku mam połączoną elektronikę pod arduino np. elektromagnes który pobiera dużo prądu.
Między powerbankiem a magnesem mam jeszcze przekaźnik do kontrolowania on/off.
No i wszystko jest ok, z wyjątkiem tego że muszę po przerwie w używaniu ręcznie właczać powerbank, podczas gdy podłączenie telefonu zawsze sam wykryje.

Myślicie że dobrym pomysłem byłoby zwarcie na stałe w kablu VCC z DATA+? dałoby to pożądany efekt?
villager - #elektronika #arduino

Powerbanki wykrywają podłączenie urządzenia na je...

źródło: comment_TOlH38TcoSsCJwYzjbDLDOkqyczfS89F.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MojaPuffa: generalnie za powerbankiem mam przetwornicę 5V->12V, więc myślę że z powerbanku nie pobiera mniej niż 500mA a sam magnes na docelowym napięciu no już raczej na pewno nie mniej niż 200mA (ale to nie jest ta wartość o której powerbank wie)
  • Odpowiedz
@villager ten 1v to może być z kondensatora lub przez pakiet ogniw. Prąd wyrównawczy.

Spróbuj date połączyć nic sie nie stanie a może sie uda.
Pamiętam, że ja miałem taki problem tylko jak projekt za mały prąd pobierał.
  • Odpowiedz
@villager ale powerbank z przetwornicą przewodem łączysz?
Czy jest to przetwornica w przewodzie.

Ja bym rozciął przewód i zlutował lub od razu na płytce piny złączyc
  • Odpowiedz
@villager: pierwsze słyszę, aby powerbanki miały detekcję po data. A co z urządzeniami które miały w zestawie tylko kabel do zasilania? Np głośniki JBL. Masz detekcję po pobieranym prądzie. Jeśli masz powerbank Xiaomi to kliknij przycisk 5x i wejdziesz w tryb do drobnej elektroniki - niski, zerowy prąd a powerbank wciąż działa
  • Odpowiedz