Wpis z mikrobloga

White Walkerów można by usunąć ze świata serialu i nic by się nie zmieniło. Adaptacja scenariusza do świata bez NK:

- Wyprawa zwiadowcza Royce'a jest zabita przez dzikich, a Will jest serio szurnięty. Podobnie z Benjenem

- Mance Rayder ucieka nie przed White Walkerami, a przed zimą

- Viserion umiera od balisty w jednej z bitew, w której uczestniczył

- Thoros/Beric umierają w losowej potyczce BwB

- Theon umiera na yyy hipotermię po tym jak ratuje Sansę/Jeyne

- Jorah umiera na greyscale

- Edd umiera podczas najazdu dzikich na mur

- Ramsay zabija Lyannę

- Melisandre popełnia samobójstwo gdy zdaje sobie sprawę że proroctwo to ciota i #!$%@?

- Jon & Dany tworzą sojusz dzięki sile miłości (TM)

- Siły Północy + Vale ponoszą większe straty podczas Battle of the Bastards, dzięki czemu są podobnej liczebności co teraz w serialu przed ostatecznym starciem z Cersei

brawo, usunęliśmy zombiaki z serialu i w sumie to historia toczy się podobnie xD

#!$%@? nie mogę tego przeboleć, on 8 sezonów zombiaki były hype'owane na głównego wroga a rozprawiono się z nimi w jeden odcinek XD i nie wiadomo o nich nic XD #!$%@? żart. Night King to antagonista rodem z bajek Disneya - wygląda groźnie, ale w sumie #!$%@? robi i gdy główny bohater się za niego weźmie to nie ma z nim wielkiego problemu i szybko zostaje pokonany

#got #graotron
  • 8
  • Odpowiedz
@tyrytyty: te ale jak juz wcześniej pisałem kosa w serce to juz było jako proste rozwiązanie budowanej postaci/intrygi - taki zabieg wcześniej nie przeszkadzał a teraz przeszkadza

ludzie szykują się na bóg wie co, a tu ciach i po budowaniu napięcia - to jak przerwane dialogi bo nie było pomysłu jak skończyć - or urok GOT ;)
  • Odpowiedz
urok GOT


@theodolit: to nie urok gry o tron, tylko partactwo. Jak można wybierać postać, która zabije NK tylko na podstawie potencjalnego zaskoczenia widowni? Jak można #!$%@?ć wątek który był centralną osią fabuły, który jest wprowadzony w pierwszej scenie serialu, takimi tanimi sztuczkami w tak krótkim czasie? To nie jest dobry storytelling.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: ale zobacz ile spraw tak rozwiązali nawet w sumie krwawy ślub czy inne tam - budowanie, budowanie i ciach po ptokach - to tylko większa skala ;)

edit - nie mowie że to dobrze - tylko nic nowego
  • Odpowiedz
@theodolit: co to znaczy "tak rozwiązać"? Ja nie mam problemu z szokującą śmiercią, tylko z nagłym ucięciem wątku w sposób który pozostawia dziury w fabule, pomijam nawet nielogiczność zachowań postaci. Red Wedding nie spowodowało, że ktoś zabrał wyjaśnienia fabuły do grobu.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: no trudno sie nie zgodzic, myslalem ze pociagna temat troche dalej poznamy motywacje nocnego krola, to kim sie stal bran, no ogolnie doczekamy sie jakiegos fajnego zwienczenia tego watku a oni po prostu go tak z dupy usmiercili xD
  • Odpowiedz
cd. Taki sposób rozprawienia się z zombiakami powoduje że nie wiemy nic o tym czemu CotF straciły nad nimi kontrolę, czemu powróciły dopiero teraz, jaki jest ich cel (°° GRUBAS PISZ KSIĄŻKI BO NIE WYTRZYMIĘ
  • Odpowiedz