Wpis z mikrobloga

Też słyszałem, że Android sprawia problemy.

Przeszedłem też przez iOS i nigdy w życiu nie kupię produktu Apple. To jest jakaś porażka. Żeby opisać nędzne działanie iPhone'a musiałbym namalować post na 20KB.

Aktualnie mam Lumię 800 i jest bardzo fajna. @gopix gdybyś chciał znać szczegóły tego systemu to pytaj śmiało.
  • Odpowiedz
@pgmek: Z wielką chęcią. Trochę poczytałem sobie o systemie i mam kilka małych pytań:

- czy WP7 dobrze współgra ze społecznościówkami?

- czy dużo jest w miarę dobrych programów w markecie -
  • Odpowiedz
@klocek_lego: Ja też. Miałem samsunga spicę. Niestety android wtedy może nie raczkował, ale był dopiero co na rynku. To nie było to. Wróciłem do Sony Ericssona i jego starego systemu. Ale teraz mi czegoś brakuje. Urządzenia do wszystkiego. Wszystko w jednym miejscu... tablet z androidem już mam - nie chcę powielać, wolę spróbować coś nowego :)
  • Odpowiedz
@gopix: 1. Bardzo dobrze. Powiadomienia z Facebooka wyswietlają się na ekranie głównym w kafelce i aktualizują się non-stop. Nie korzystam z Twittera, ale też można powiązać konto. Wszystkie kontakty się synchronizują automatycznie (da się jednak dostosować, żeby w Kontaktach wyświetlały się tylko pozycje z SIM, bo jak wiadomo prawie nikt na FB nie ma numeru telefonu, co najwyżej e-mail, ale za to wyświetlają się fajnie w kafelce zdjęcia znajomych na ekranie głównym :)). Można powiązać też konta Live od MS, skydrive itd.

2. Przeciętnie, ale z czasem będzie ich co raz więcej. Do Lumii dostarczona jest genialna nawigacja za darmo.

3. Tylko w przeglądarce i w wersji mobilnej (a tutaj jest problem, bo jak wiadomo dużo filmów jest zablokowanych). Tutaj Android wygrywa, bo w końcu YT to Google. Można popróbować w wersji desktopowej przeglądać YT, ale wtedy losowo filmik albo się otworzy albo nie. Odtwarzanie bardzo dobre w oprogramowaniu
  • Odpowiedz
@pgmek: Super, dzięki za wyczerpujące informacje! Wspominałeś jeszcze coś o aktualizacji do 7.8. Myślisz, że ten HTC dostanie tą aktualizację? I najważniejsze... lepiej czekać do windowsa 8 i po roku kupić (nie stać mnie na najnowsze modele), czy mogę kupić spokojnie tego HTC z 7.5, bo to system który i tak stoi już na wysokim poziomie i nie mam się zbytnio czego obawiać?
  • Odpowiedz
@gopix: ja na zmianę korzystam z Androida i WP7 i funkcje, które w nim są w zupełności mi wystarczają. W porównaniu do Androida, WP7 jest mega stabilny, nigdy praktycznie mi się nie zaciął. Jeśli zależy Ci na prostocie, szybkości działania, stabilności i podobają Ci się kafelki, to nie znajdziesz lepszego systemu.
  • Odpowiedz
@eDameXxX: No własnie! Nie mam juz czasu na godzinne konfigurowanie podstawowych funkcji systemu i użerania się z niedziałającymi MMSami, tylko po to, żeby po tygodniu telefon się zawiesił, kazał zaaktualizować oprogramowanie i c--j bombki strzelił - pełna konfiguracja na nowo. A że to inny rom, czy inne cośtam, to konfiguracji sobie nie wgra z karty, czy innego pliku. Potrzebuję czegoś prostego, ładnego i szybkiego.
  • Odpowiedz
@gopix: Fakt. Mi Lumia nigdy(!) się nie zawiesiła i zawsze wszystko płynnie chodzi. Nie jestem pewien jakie parametry ma ten HTC, bo dużo funkcji zależy od bebechów.

Tu masz mini artykuł, który mówi mniej więcej o tym czego zabraknie w 7.8 a będzie w 8. Niestety żaden telefon, który jest teraz na rynku nie otrzyma Windowsa 8 (oprócz Lumii 900 chyba).

http://wp7.com.pl/9173/jakich-funkcji-z-wp8-zabraknie-w-wp7-8/

Ktoś w komentarzach tutaj: http://wp7world.pl/nie-bedzie-windows-phone-8-dla-obecnych-urzadzen-na-pocieszenie-windows-phone-7-8/ napisał: ,,Do tej
  • Odpowiedz
@gopix: tylko na początku się nie "przeraź" np. tym, że nie ma czegoś takiego jak pulpity tak jak w Androidzie, albo, że system wydaje się ubogi... Niektóre funkcje zwyczajnie są po prostu bardziej ukryte :)
  • Odpowiedz