Wpis z mikrobloga

Cały problem tych grup na fejsbuku polega na tym, że zabiły fora internetowe. Tak, znane wszystkim phpByPrzemo i inne podobne, wymarły. Integracja w jednej platformie różnych usług, market place, grupy studenckie, grupy Januszy i Grażyn dodajce obrazki jak te z komentarzy na nk czy chomikuj, a napędziły ludzi do udzielania się tam.

Jako, że ludzie generalnie są głupi, to właśnie tak to się kończy. Sam na fake koncie, siedzę w pewnej grupie budowlanej, czytam o czym ludzie piszą, jakie zadają pytania, jak one się dublują, ile jest tych samych tematów przerabianych, masakra. Stare dobre fora, to dzialyz podział na kategorie, sub kategorie, wątki z pytaniami, główne wątki, itp itd, szukałem sprzętu grającego? Cyk, forum, łatwy dostęp, rangi, ranking, modzi, admin, wszystko sensownie rozłożone i zaplanowane, wygodne w użyciu.

Grupy na Fejsie? Nawet ludzi wprost piszą, że zrobili coś za cichym przyzwoleniem dozoru budowlanego (niedozwolonego), czy bez pory piszą ile co kosztowało i skąd mieli na to pieniążki ( ͡º ͜ʖ͡º)

No i teraz najnowszy temat i #afera
#dziewczynybeztabu pokazują dobitnie tą głupotę. Przecież to byli by złoto, gdyby ktoś je ładnie zebrał w tabelce excela i z ich wyznaniami. W następnej tabeli miasto, wiek, szkoła, praca, gdzieś obok imię i nazwisko partnera. Hit internetu taka ładna tabela. Na, to jest łatwe do zrealizowania, tylko trochę chęci :)

No i jeszcze jedno, kiedyś było nie źle forum do takich rozmów
http://www.insomnia.pl/Seks-f140.html nawet sobie nazwę przypomniałem. Widzę, że wymarło. Tam jeśli by jedna z drugą, nie logowalas się za pomocą fejsbuka, nie ustawiła Avatara z swoją facjata, były by anonimowe, lecz po co. To ameby.
  • 10
  • Odpowiedz
@ravau

Przecież to byli by złoto, gdyby ktoś je ładnie zebrał w tabelce excela i z ich wyznaniami. W następnej tabeli miasto, wiek, szkoła, praca, gdzieś obok imię i nazwisko partnera. Hit internetu taka ładna tabela. Na, to jest łatwe do zrealizowania, tylko trochę chęci :)


Jak bardzo trzeba nie mieć życia, żeby w ogóle o czymś takim pomyśleć? Nie mówię, że te laski robią dobrze/mądrze, ale to,co ty chcesz zrobić to
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: utrzymują, niby tak, ale to jednak grupy na Fejsie rządzą, bo każdemu wygodniej, jak już ma tam konto

Sam mam znajomego który jeździ na Moto, nie miał FB i założył tylko po to, by być na grupie miłośników dwóch kółek, bo tylko tam się inni udzielają

@motaboy: w mojej opinii, chodzi o prostotę. Grupy są łatwe do ogarnięcia, porostu ktoś dołączy i piszę co mu ślina przyniesie na język,
  • Odpowiedz
Grupy na Fejsie? Nawet ludzi wprost piszą, że zrobili coś za cichym przyzwoleniem dozoru budowlanego (niedozwolonego), czy bez pory piszą ile co kosztowało i skąd mieli na to pieniążki ( ͡º ͜ʖ͡º)


@ravau: Wszystko oczywiście pod swoim nazwiskiem. Ale fakt, fejs niszczy dobre fora tematyczne. Nawet małe grupy są strasznie złe, kiedy traktujesz je jako źródło wiedzy.
  • Odpowiedz
@ravau: oczywiście ze chodzi o prostotę. Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał przy okazji usenetu. Wygrały gorsze fora php kosztem usenetu, bo tam trzeba było konfigurować klienta. A tam miałeś dokumentnie *WSZYSTKO* w jednym miejscu, podzielone na grupy i na dodatek niezależne od widizmisie kogokolwiek. Gorszy pieniądz wypiera lepszy.
  • Odpowiedz
@MattePRL: jeszcze lepsze są zagrywki marketingowe, gdzie ktoś z fejk konta chwali się wykonaniem czegos, wychwala ekipę budowlaną, po czym pisze na końcu: "jak coś, to mogę dać namiar"

A pod spodem pełno wiadomości: priv, dej, dej

xD i oni nie ogarniaja, że to zwykła reklama swoich usług.

@motaboy: z internetu korzystam ~15 lat, sam urodziłem się w latach 80', ale że wieś głęboka, to niestety nie poznałem usenetu :(
  • Odpowiedz
@ravau: święta prawda. Grupy na fb wyparły fora (chociaż na szczęście jeszcze nie do końca), tematy się tam wielokrotnie powtarzają, a żeby coś znaleźć sprzed np 2 miesięcy na aktywnej grupie to graniczy niemal z cudem. Do tego dochodzi brak jakiegokolwiek podziału na kategorie. Dużo wartościowych treści się przez to marnuje. Podczas poszukiwania rozwiązania problemu często można było natknąć się na to na jakimś forum, a niestety tego nie wyszukamy na
  • Odpowiedz