Wpis z mikrobloga

Jadąc ostatnio pociągiem, byłem świadkiem bardzo ciekawej rozmowy. Starszy, troszkę dziwny pan ciągle zagadywał niezbyt skorego do rozmowy studenta, który odpowiadał półsłówkami, czasem dłuższymi zdaniami, z rzadka zadał pytanie, ale generalnie gdyby nie duża jego klasa i grzeczność, z pewnością chętnie udusiłby to brzydkie dziecko monologu z dialogiem, zrodzone być może z samotności i potrzeby wygadania się seniora.

Dlaczego ta podsłuchana przeze mnie mimowolnie konwersacja była interesująca? Przez różnicę potencjałów. Emerytowany robotnik, uwięziony mentalnie między Gomułką a Gierkiem, chaotycznie składający zdania, niemający świadomości swojej natrętności próbował niezobowiązująco porozumieć się z młodym, oczytanym, dobrze wychowanym studentem dwóch trudnych kierunków ścisłych, mówiącym językiem wyważonym i szlachetnym. Spektrum poruszonych tematów było ogromne, jednym z nich były nowe filmy, na które pan starszy narzekał, bo “przecież widać, że to nierealistyczne, to bajki te wszystkie akcje, no oglądam czasami, ale to to takie… westerny kiedyś, tam była akcja, tam się działo, tam o coś chodziło, a nie lasery”.

Dostrzegacie to zderzenie dwóch generacji? Żywy pomnik postępu inteligencji? Spotkanie nowoczesnego człowieka technologii z osobą, która nie umie abstrahować i myśleć metaforami, zawsze szukając np. w filmach bezpośredniego przekazu, bo ten zakamuflowany eufemizmem lub analogią jest niezrozumiały. Mnie to uderzyło.

[Konrad Podsłuchiwacz]

_____________________________
Nasz tag: #odmienbyc
[Nasz fp na fb](https://www.facebook.com/Odmień-Być-738481763205508/)
#truestory #coolstory #przemyslenia
OdmienByc - Jadąc ostatnio pociągiem, byłem świadkiem bardzo ciekawej rozmowy. Starsz...

źródło: comment_u49V3TN3udQLPHGRb0WeKM3jfbGxFvQH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odmien_Byc: kilka lat temu obejrzałem film Prestiż, bardzo mi się podobał, wciągnął, zadziwił. Jakiś czas później siostra chciała bym coś polecił, oczywiście zaproponowałem Prestiż że naprawdę dobry.

Kilka dni później szwagier jej powiedział by mnie już nie pytała o filmy, że jakieś dziwne polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z kolei ja nie rozumiem jak można oglądać trudne sprawy czy inne paradokumenty tego typu, a znam sporo
  • Odpowiedz