Wpis z mikrobloga

Skończył się mój pierwszy tydzień w Lambda School.

Zaczęło się od tego, że dostałem zaproszenie na Slacka, gdzie odbywa się większość komunikacji z instruktorami, project managerami i innymi studentami.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku to piątku w godzinach 9 - 18 naszego czasu.
Do 10 jest "warmup", kiedy można przeczytać materiały na następne zajęcia (materiały na wszystkie zajęcia są dostępne w Training Kit'cie), czasami w tym czasie dostaje się nieobowiązkowe zadanie z JavaScriptu i odbywają się nieobowiązkowe "peer reviews", gdzie losowo dobrani studenci oceniają sobie nawzajem projekt z poprzedniego dnia (służy to tylko konstruktywnej krytyce, nie żadnym ocenom czy czemuś takiemu). Mi w moim peer review trafiło się 2 Nigeryjczyków więc musiałem się nieźle wsłuchiwać, żeby ich zrozumieć xD.
10 - 12 - guided project. Instruktor tłumaczy zagadnienia z danego dnia i klepie kod ze studentami, studenci mogą zadawać pytania w threadzie na Slacku. Na zajęciach jest ok. 50 osób.
12 - 13 - lunch
13 - 16:45 - projekt. Każdy ze studentów forkuje projekt na Githubie i robi zadania. (Np. zadanie pierwszego dnia było żeby dodać semantycznego HTMLa do treści strony i napisać CSSy na stronie tak, żeby wyglądała jak na obrazku). Jak się nie zrobi tego w stu procentach to nie wywalają z kursu, ale project manager pisze ci później co się zrobiło dobrze, a co nie tak. Poza głównym zadaniem są "stretch goale", nieobowiązkowe zadania, które wymagają zrobienia czegoś więcej niż było w Training Kit'cie i na Guided Project'cie. Jeżeli się ma jakiś problem i nie rozwiąże się go w 20 minut, to można zadań pytanie na kanale Slackowym.
16:45 - 17:15 - czas na skończenie projektu i na wypełnienie raportu dnia, w którym pisze się co poszło dobrze, co źle, konstruktywna krytyka itd.
17:15 - 18 - standup report & meeting. Spotyka się w 7 osób (a przynajmniej tyle jest w mojej grupie) + project manager, żeby opowiedzieć o tym jak tam minął dzień, podzielić się konstruktywną krytyką o tym jak były prowadzone zajęcia, pokazać swój projekt grupie i powiedzieć o swoich "blockersach", czyli problemach jakie się napotkało. W tym czasie zwykle PM pomaga w tych problemach itd.

Piątek jest trochę inny.
9 - 12 - sprint challenge. Trzeba zrobić projekt i odpowiedzieć na pytania. Są też stretch goale. Główna różnica polega na tym, że jak się dostanie 1 (gdzie 1 to niedokończony projekt, 2 - poprawnie dokończony projekt, 3 - skończony projekt + stretch goale), to trzeba powtarzać projekt, a jak się nie uda, to powtarza się tydzień.
12 - 13 - lunch.
13 - 14 - instruktor tłumaczy projekt i można zadawać pytania.
Potem o wyznaczonej godzinie rozmawia się o projekcie przez 20 minut ze swoim project managerem.

Guided project i standup odbywają się korzystając z programu Zoom, który pozwala na sharowanie pulpitu. W trakcie zajęć trzeba mieć włączoną kamerę, żeby wiedzieli że się jest. Można pominąć 8 godzin zajęć w miesiącu.

Jeśli chodzi o to skąd są ludzie, to w mojej grupie jest osoba z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i ze 3 z Nigerii, więc jest multi-kulti ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie to z 1/3 studentów jest czarnych i prawie wszyscy z nich są z Nigerii, bo chyba mają tam jakiś specjalny program z tą Lambdą.

Jak ktoś jest zainteresowany wzięciem udziału, to korzystając z tego linka po ukończeniu kursu dostaniecie $250 za friko (jeśli link działa xD).

Jak ktoś ma pytania to chętnie odpowiem. :>

#lambdaschool #bootcamp