Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Poproszę o wszelkie porady jak nie dać się wrobić w ciążę. Żona powiedziała mi wprost, że dziecko będziemy mieli czy tego chce czy nie... #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jesli chcesz ograniczac wolnosc osobista to nie roznisz sie niczym od komunistow, ergo. jestes komuchem i twoje miejsce jest w korei polnocnej


@sell_your_soul: Czyli komunistą jest też Platon, Arystoteles, Augustyn, Kartezjusz, Locke, Smith, Hume'a, Kant, James, Rawls bo oni wszyscy chcieli ograniczać wolność osobistą dla dobra ogółu tudzież dla wspólnego celu.

Zresztą "nie różnienie się niczym od komunistów" w kwestii "wolności osobistej" może znaczyć równie dobrze, że jestem republikaninem rzymskim,
  • Odpowiedz
Czyli komunistą jest też Platon, Arystoteles, Augustyn, Kartezjusz, Locke, Smith, Hume'a, Kant, James, Rawls bo oni wszyscy chcieli ograniczać wolność osobistą dla dobra ogółu tudzież dla wspólnego celu.


@Brzytwa_Ockhama: tak

Zresztą "nie różnienie się niczym od komunistów" w kwestii "wolności osobistej" może znaczyć równie dobrze, że jestem republikaninem rzymskim, kapitalistą czy kimś innym.


kapitalizm gwarantuje wolnosc osobista
  • Odpowiedz
tak


@sell_your_soul: Ale wiesz, że komunizm to cały zbiór idei a nie tylko koncepcja "wolności osobistej"?

kapitalizm gwarantuje wolnosc osobista


Czyli nie można było być wolnym w starożytności w której to kapitalizm nie istniał?
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że komunizm to cały zbiór idei a nie tylko koncepcja "wolności osobistej"?


@Brzytwa_Ockhama: nie rozrozniam jednej toksycznej ideologii od innej, dla mnie wszystkie to syf

Czyli nie można było być wolnym w starożytności w której to kapitalizm nie istniał?


tak
  • Odpowiedz
nie rozrozniam jednej toksycznej ideologii od innej, dla mnie wszystkie to syf


@sell_your_soul: A wiesz przynajmniej kto stworzył jaką ideologię? Bo np. Locke stworzył klasyczny liberalizm angielski, podstawę kapitalizmu. No, ale on jest komunistą bo tak napisałaś. Smith zaś, jeśli nie jesteś w gimnazjum, jest założycielem/odnowicielem klasycznej myśli ekonomii. Prace Smitha mocno rezonowały w rewolucji przemysłowej. No, ale on jest komunistą bo tak napisałaś.

Kant zaś był wielkim orędownikiem Pokoju, no, ale on jest komunistą bo chce żeby ludzie czynili
  • Odpowiedz
To w średniowieczu i w renesansie i w baroku i oświeceniu też nikt nie był wolny bo nie było kapitalizmu?


@Brzytwa_Ockhama: w wiekszosci przypadkow tak, nie bylo wolnosci

A wiesz przynajmniej kto stworzył jaką ideologię? Bo np. Locke stworzył klasyczny liberalizm angielski, podstawę kapitalizmu. No, ale on jest komunistą bo tak napisałaś. Smith zaś, jeśli nie jesteś w gimnazjum, jest założycielem/odnowicielem klasycznej myśli ekonomii. Prace Smitha mocno rezonowały w rewolucji
  • Odpowiedz
w wiekszosci przypadkow tak, nie bylo wolnosci


@sell_your_soul: Czyli nie było wolności także w całym XIX wieku we wszystkich krajach w których nie było rewolucji przemysłowej ani też w Europie w której panował etatyzm i za takiego Ludwika Filipa budowano wielką sieć kolei? No i na całym świecie nikt nie był wolny gdzie nie było kapitalizmu od Mongołów przez Arabów do Afryki i Amerykę Południową?

nikt nie stworzyl kapitalizmu, kapitalizm
  • Odpowiedz
Jeśli kapitalizm to naturalny stan rzeczy to czemu nie był od początku historii tylko powstał jako idea w pierwszej połowie XX wieku?


@Brzytwa_Ockhama: zostal opisany wtedy, tak samo jak grawitacja istniala przed jej "wynalezieniem", zostala opisana przez Newtona ale istniala wczesniej
  • Odpowiedz