Wpis z mikrobloga

Jeśli kogoś ciekawią postępy w mojej walce z trudnym do zdiagnozowania bólu głowy to mam ciekawostkę.
Wczoraj wróciłem z Islandii i na całym wyjeździe nawet nie pomyślałem o tabletce przeciwbólowej. Tylko wróciłem do Polski to ból się nasilił. Może chodzi o jakość powietrza?
Mimo wszystko idę na kontrolę i robię rezonans magnetyczny w poniedziałek.
Dowiedziałem się też że mając w rodzinie osoby chore na raka to można załatwić darmowe badania na markery rakowe (które kosztują bardzo dużo). U mnie guza mózgu miał ojciec i dziadek także chyba jestem w grupie ryzyka :/
#bolglowy #smog #zdrowie #chorujzwykopem #depresja
  • 19
@Fafu: rozumiec nalezy to inaczej - nie jakosc powietrza tylko sytuacje stresowe - byles na wakacjach zrelaksowany nie ma bolu. wracasz do codziennej rzeczywistości pracy itp jest bol. kwstia stresu.

nie ma zadnych markerow na nowotwory mozgu

generalnie wszelkie markety sa bardzo niespecyficzne i nie polecane w diagnostyce bo wynik ujemny nigdy nie wyklucza nowotworu a wynik dodani jest jedynie sygnalem do poglebienia diagnostyki i nie swiadczy o rozpoznaniu nowotworu
@nicniemusze: Jeśli chodzi o stres to ostatnio wałkowałem ten temat. Próbowałem jakiś różnych form relaksu jak i farmakologii. Akurat często wyjeżdżam także raczej nie ma to związku.

Domyślam się że wynik może nie być jednoznaczny. Jeśli jednak wynik pozytywny nakieruje mnie na jakiś trop - chętnie go podejmę. Teraz sprawdziłem i już prawie 6 lat mineło (,)
@Fafu: mnie głowa zawsze boli po tym jak się nawdycham za dużo smogu, to jest oczywista oczywistość. Dlatego w domu zamontowałem sobie filtr HEPA plus gruba warstwa węgla aktywnego żeby mieć czyste powietrze i nie cierpieć.
@Fafu: ale jakie markery chcesz robic? nie ma na rynku markerow pod katem nowotworow mozgu.
@MicroPepe: bo stres daje objawy. no.ale ludzie nie lubia slyszec od lekarzy ze nie ma magicznej tabletki tylko musza zmienic cos w swoim zyciu. a nie daj boze jak uslysza ze musza schudnac albo wiecej sie ruszac. wtedy to juz tylko konowal sie nie zna bo wysilku za duzo wymaga
@MicroPepe: z reguly jest tak "musi pan schudnac ograniczyc palenie alkohol czy mniej pracować" i pacjent - e jak to ja nie moge praca cos tam

a druga rzecz ze to tak jak z madkami jak lekarz mowi ze bombelek nie jest chory to hur dur nie zna sie moje dziecko jest ultra chore i ida do bioenergoterapeuty a ten "ojej jakie chore, ale spokojnie za 2k wylecze dziecko woda homeopatyczna"
@nicniemusze: jestem szczupły i nie palę, wyniki badań też mam ok a od lekarzy z reguły słyszałem, że moje problemy to stres - po prostu nie chciało się im drążyć tematu, stres jest najlepszą wymówką na każdą dolegliwość
powiedz mi a po co szukac na sile choroby? nie moge zrozumiec tego. nie lepiej sie cieszyc tym ze jest sie zdrowym?


@nicniemusze: ktoś kto szuka choroby raczej nie jest zdrowy. Do mojej historii dodam, że w końcu po wielu latach znalazł się lekarz, który zlecił odpowiednie badania i postawił trafną diagnozę ale wielu lat cierpienia nikt mi nie zwróci.
@Fafu: a nie masz problemu z nadmiernym zaciskaniem szczęki np? Szczególnie w nocy? (jeśli na Islandii panowało bardziej korzystne ciśnienie powietrza/ pogoda była mniej zmienna to mogło to mniej dać popalić)
Może źle przeprowadzone leczenia zęba?

Czy czujesz ulgę po lekach przeciwzapalnych typu cataflan czy tylko przeciwbólowych?
a nie masz problemu z nadmiernym zaciskaniem szczęki np? Szczególnie w nocy? (jeśli na Islandii panowało bardziej korzystne ciśnienie powietrza/ pogoda była mniej zmienna to mogło to mniej dać popalić)


@analogiczna: nie, w nocy mam czesto otwarta paszcze bo chrapie

Może źle przeprowadzone leczenia zęba?


@analogiczna: Nie mialem nic leczone zanim zaczely sie moje problemy.

Czy czujesz ulgę po lekach przeciwzapalnych typu cataflan czy tylko przeciwbólowych?


@analogiczna: Tego leku
@Fafu: wydaje mi się, że chrapanie nie wyklucza okresowego zbyt mocnego zaciskania. Wspomniałam o tym, bo u mnie to okazało się przyczyną bólu głowy kilka razy w tygodniu i uznałam, że warto wspomnieć
Ciężko to ocenić samemu bez dobrego stomatologa, bo wcale nie trzeba mieć startych zebów, żeby mieć z tym problem

A kiedy ostatnio miałeś prześwietlenie zębów?

Prztestowanie jakiegoś leku przeciwzapalnego na receptę (mocniejszy jest nimesil jeszcze np) mogłoby podpowiedzieć