Wpis z mikrobloga

Mam problem. Nic nie grzebałem w kodzie na swojej stronie od dłuższego czasu aż tu pewnego dnia po prostu baza danych przestała przyjmować dane. Mam powiedzmy wiele skryptów w PHP, które przyjmują dane z formularza na stronie i dodają je do bazy danych MySQL. Od kilku dni dane nie zostają wprowadzone do bazy, a sam skrypt nie wypluwa błędów tylko zwraca 0 jako nr ostatniego rekordu dodanego do bazy. Pierwsze co zrobiłem to na próbę zmodyfikowałem jeden ze skryptów. Pozmieniałem funkcje i metody połączenia się z bazą danych i dalej to samo. Co ciekawe na tym samym hoście stoi sobie forum i tam nie ma problemów z dodawaniem nowych postów. Jeśli chodzi o moje skrypty to nie działa dodawanie nowych rekordów do bazy, ale za to działa modyfikacja już istniejących. Nie wiem już co jest grane. Macie jakieś propozycje jak to naprawić?

#webdev #bazydanych #programowanie #php #mysql
  • 15
@Voltanger: mozna jedynie snuc przypuszczenia, sprawdzilbym DB moze masz autoincrement jak pisze poprzednik albo sekwencja Ci sie przekrecila, sprawdz czy masz wszystkie rekordy, moze masz jakiegos deadlocka, zamiast zera zwraca Ci wynik LASTINSERTID( ) ?
@paramyksowiroza: Tak wydaje mi się, że była zmiana wersji PHP. Skrypty, które używam napisałem dawno temu i pierwsze co zrobiłem to pozmieniałem kod i metody łączenia się z bazą danych na nowsze. Dodam, że używam stosunkowo starej wersji PHP w wersji 5.3 (obecnie).
@malootki1989: #!$%@? prawda. PHP jest obecnie najlepiej rozwijającym się językiem na rynku, czerpiącym z wielu innych języków które są finansowane przez wielkie korporacje (np. Java) a jednocześnie wciąż będącym tym mniej mainstreamowym, podążającym własną drogą językiem stworzonym dla ludzi którzy mają konkretne wymagania względem narzędzia w którym pracują. Szkalowanie PHP jest przejawem krótkowzroczności oraz ignorancji względem nowych trendów oraz brakiem szacunku dla twórców tego wspaniałego dzieła.

@lubie-kasztany: Dobra decyzja ^.^ Ogólnie PHP podobno ostatnio zrobił się całkiem okej. Zajrzałem sobie do ich changeloga, patrzę: aha, yhy.. okej. No fajnie, Funkcjonalność która w innych językach jest od pierdyliarda lat xD Nawet nie chcę mi się szkalować PHP-a bo to pierwszy "webowy" język ale właśnie przez to że jest pierwszy to każdy kolejny czerpie lekcje z jego błędów, nie ma takich mocnych wymagań co do backward compatibility. PHP żyje
@Jurigag nie sa, to się tak tylko wydaje bo programiści PHP to często nie programiści a zawodowi instalatorzy Wordpress, prawdziwi programiści mają takie same stawki jak w innych językach (a według sedlak i sedlak różnica w zarobkach to jakies 10% między PHP a Javą czyli ma tej podstawie nikt sensowny decyzji nie podejmie)