Wpis z mikrobloga

W wielu moich poglądach jestem kapitalistą. Śledzę biografie kapitalistów, czy oglądam z nimi wywiady lub nawet filmy. Zawsze są oni dla mnie w odbiorze bardzo zimnymi i skrajnie zasadniczymi ludźmi (niska empatia / ignorowanie uczyć). Wydaje mi się, że bardzo łatwo też pogardzają innymi ludźmi (nie koniecznie z powódek majętnych). Nie inwestują czasu w sprawy jakie nie dadzą im korzyści nawet jeżeli to będzie okazanie szacunku dla innego człowieka.

Rozumiem i szanuję, że biznes to biznes ale to nie tylko filozofia jak zarządzać majątkiem, to raczej filozofia życia w odniesieniu do innych ludzi.

Też tak to odczuwacie? Kapitalista to idealny sąsiad bo będzie szanował Twoją własność ale nigdy nie chciałbyś go na kumpla czy przyjaciela?

#kapitalizm #pieniadze #korwin #trump
  • 4
@aHmuX: chyba jeszcze nie spotkałes kapitalisty, prawdziwy kapitalista wyżebrze albo wyłudzi od ciebie pieniądze, żeby ci je potem pożyczyć na procent i odbierze swój dług w naturze nie placąc ci za twoją pracę a zrobi to wszystko udając że jest pokrzywdzony przez życie i system
@niepodszywamsiepodbiauka: Pan Ted wydaje się bardzo ciekawą postacią lecz nie nazwałbym go kapitalistą ale przedsiębiorcą. Nie udało mi się odszukać jego poglądów politycznych. Rozumiem, że odniósł sukces w kapitalizmie USA ale to jeszcze nie jest dla mnie równoznaczne z tym, że uznaje kapitalizm za najlepsze rozwiązanie na ziemi.

Śmiem twierdzić po zapoznaniu się z Panem Ted: "Nie każdy kapitalista jest przedsiębiorcą i nie każdy przedsiębiorca jest kapitalistą." (Gdybym stał się gwiazdą