Wpis z mikrobloga

#revolut #bankowosc Mirki, czy ktoś używa revoluta jako główne konto bankowe? Strasznie denerwuje mnie mój bank ostatnio i chce się gdzieś przenieść, a revolut mi całkiem odpowiada. Oczywiście mówię już o wersji Metal bo standard mam i mi się spisuje całkiem dobrze. Dodatkowe pytanie do mirków ze #szwajcaria czy ktoś korzysta z niego do przyjmowania przelewów od pracodawcy? W sumie z wysyłką pieniędzy na austriackie konto nie ma problemu więc do GB nie powinno być żadnych problemów.
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MichaelT128: Nie trzymam więcej niż 10-15k ale nie wiem czemu trzymanie większych kwot to słaby pomysł. Może Ty wiesz. Pytałem większość ludzi, którzy tak piszą i oprócz bełkotania że Revolut to nie bank nie byli w stanie podać nawet jednego sensownego argumentu.
@Waspin: No przecież napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie ma gwarancji bankowych


Każde konto w banku, np. w jakimkolwiek polskim banku, jest objęte gwarancjami do równowartości 100k euro. Jak bank padnie to środki odzyskasz w ciągu kilku dni. Revolut (pomimo tego, że jedna z jego spółek ma licencję bankową na Litwie) nie oferuje takich gwarancji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: To uświadom innych, jakie gwarancje oferuje Revolut w przypadku upadłości. Sam z Revoluta korzystam i pytam poważnie bez żadnych złośliwości, bo ciekawi mnie temat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eshabe: Revolut trzyma pieniądze klientów na rachunkach w 2 bankach w UK - Lloyds i Barclays. Czyli żeby nie dać rady odzyskać pieniędzy, te banki najpierw musiałyby odmówić ich wypłaty. Do tego Revolut jest regulowany przez Financial Conduct Authority (FCA. odpowiednik KNF tylko działający) i podpada pod European E-Money Licence.
Żaden z tych aktów nie gwarantuje bezpośrednio zwrotu depozytu, ale z drugiej strony dealer samochodów czy developer też nie gwarantują, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: Ale w przypadku upadku Revoluta kto jest gwarantem? Kto będzie wypłacał pieniądze? Lloyds i Barcalays? Czy Revolut będzie musiał wziąć od nich swoje pieniądze i samemu wypłacać, bo to on jest gwarantem a nie oddzielna instytucja? Wg mnie to jest ważne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: No właśnie w tym problem. Niby jest gwarancja, ale tylko do momentu wypłacalności gwaranta. Niesie to za sobą pewne ryzyko, które trzeba ponieść.

Z polskim bankiem jest o tyle bezpieczniej, że problem pojawi się dopiero, gdy niewypłacalny stanie się nie tylko ten jeden bank, ale gdy kryzys dotknie cały sektor i w związku z tym niewypłacalny stanie się BFG.

Wg mnie to istotne, że jedynym gwarantem nie jest instytucją, w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eshabe: ok, a jak się to ma do depozytów bankowych Revolut i do innych dużych zakupów typu mieszkania albo samochodu
y? Tam też nie ma BFG a jakoś ludzie nie są okradani co chwila
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: Ale czy ja mówię, żeby nie korzystać z Revoluta albo nie kupować mieszkań lub samochodów? Przecież wcześniej napisałem, że sam korzystam z Revoluta.